Štveráček & Tariška Saxophone Summit v Brně

Štveráček & Tariška Saxophone Summit v Brně
4. prosince 2007 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Jedním z vrcholů festivalu Jazz Brno 2007 bude koncert česko-slovenské skupiny Ondřej Štveráček & Rado Tariška Saxophone Summit. POZOR! Došlo ke změně termínu. Dva výrazní saxofonisté se svou společnou kapelou nevystoupí ve Staré Pekárně v úterý 11. prosince, jak bylo původně avízováno, ale už v neděli 9. prosince!

Saxofonista Ondřej Štveráček v brněnském klubu Veselá vačice (2005)V informační brožuře festivalu Jazz Brno 2007 můžeme číst:

„Tenorsaxofonista Ondřej Štveráček je buldozerem české a dnes již i středoevropské jazzové scény. Zvuk jeho brilantně zvládnutého nástroje připomíná barvu saxofonu legendárního Johna Coltranea. Kromě stále většího množství Ondrových skladeb hraje Štveráčkovo kvinteto nadále především skladby od Coltranea. Přes svůj věk je Ondřej vyspělým interpretem vybraného repertoáru a jak jeho a Tariškova fascinující sóla, tak šlapající doprovodná kapela přivádějí publikum k úžasu.“

Postbopová skupina vystoupí v Brně v tomto složení: Ondřej Štveráček – tenorový saxofon; Rado Tariška – altový saxofon; Ondrej Krajňák – piano; Tomáš Baroš – kontrabas; Marian Ševčík – bicí.

Koncert se koná v klubu Stará Pekárna v neděli 9. prosince 2007 od 20.00. Platí i vstupenky zakoupené na původní úterní termín včetně permanentek na Jazz Brno 2007.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web