Rozhovor s Lidovou Redlovou

Rozhovor s Lidovou Redlovou

Pořad v souvislostech


S Lucií Redlovou o albu Lidová Redlová
Budeme vysílat

Pozvánka na GajdeFest
Rozhovor se skupinou Šouflšou
S Miriam Kaiser o albu Šalamúnova sieň
Vysílali jsme


Se skupinou MØW o albu W jednym pokoju

Magalí Sare a Sebastià Gris

Rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem
Audioarchiv
16. července 2022 Folk, Aktuality, World music Autor: Milan Tesař

Písničkářka Lucie Redlová své nové album Lidová Redlová sestavila z lidových písní a z autorských skladeb inspirovaných folklorem. V pořadu Jak se vám líbí hovoří o spolupráci s Jiřím Hradilem a Petrem Mičkou, známými z projektu Hrubá Hudba, vzpomíná na svou kamarádku a spoluhráčku Jitku Šuranskou a mluví také o vlivu svého otce Vlasty Redla na svou tvorbu.

Lucie Redlová své album Lidová Redlová sestavila jednak z úprav lidových písní, jednak ze svých vlastních skladeb ve folklorním duchu a zařadila na ně i dvě písně věnovavé blízkým lidem, kteří předčasně zemřeli. Jednak je to píseň Hudci, věnovaná Davidu Stypkovi, a dále Kamarádko moja, ve které se Redlová snaží vypořádat se ztrátou své kolegyně Jitky Šuranské.

Sama Redlová na album nahrála všechny kytary a mandolíny a na albu se podílela také jako skladatelka a textařka. Kromě toho si jako hostující textaře přizvala Marka Vojtěcha a Kubu Horáka. Je zajímavé, že po téměř dvaceti letech na scéně se Redlová dostala k podobnému žánru, který proslavil jejího otce Vlastu Redla, tedy k písním na pomezí folkloru a vlastní tvorby. Sama na to téma říká: „Jestliže jsem se dřív až úzkostlivě vyhýbala nějakému spojení s otcem, dnes, když mi někdo řekne, že to zní jako Redl, tak se nejenže neurazím, ale ještě to pro mě bude poklona. Dozrála jsem po letech konečně k tomu, že se chci hrdě hlásit k tomu, že nám Redlům jdou zkrátka vlastní lidovky nejlíp.“

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web