Pořadatelé Blues Alive převzali světové ocenění

Pořadatelé Blues Alive převzali světové ocenění

Pořad v souvislostech


Pozvánka na festival Blues Alive 2018
Budeme vysílat

Marian Friedl o albu 11 podob lásky
B-Side Band představuje album Folk Swings
Rozhovor se skupinou Hard to Frame
Vysílali jsme


Zmačkaná žena – Saša Niklíčková

Rozhovor se skupinou Follow Dices

S Milli Janatkovou o albu Hluboko
Audioarchiv
28. ledna 2019 Blues, Aktuality Autor: Milan Tesař

Pořadatelé českého festivalu Blues Alive převzali v pátek 25. ledna v americkém Memphisu ocenění Keeping The Blues Alive, které uděluje americká Bluesová nadace. Je určeno institucím a jednotlivcům, kteří se zvlášť zaslouží o rozvoj žánru blues.

Festival Blues Alive v Šumperku představuje každý rok na podzim špičkové blues v různých podobách tohoto žánru. Cena Keeping The Blues Alive, kterou v Memphisu převzali dramaturg festivalu Ondřej Bezr a booking manager Štěpán Suchochleb, je nejvýznamnější ocenění v žánru blues, které může získat nehudebník. Mezi držiteli jsou jednak právě festivaly, dále novináři nebo média. Držitelem ceny je také například polský časopis Twój Blues, který má řadu čtenáři i u nás.

Zástupci americké Bluesové nadace, která cenu uděluje, ocenili, že vedle moravského Šumperka, kde probíhají hlavní festivalové večery, se jeden z koncertů Blues Alive koná také v polském Chořově. Vedle hudebníků z Česka a sousedních zemí do Šumperka pravidelně jezdí i špičkoví interpreti blues ze Spojených států a dalších zemí.

Radio Proglas je mediálním partnerem festivalu Blues Alive. Na akci pravidelně natáčíme rozhovory se špičkovými bluesovými hudebníky.