Pořadatelé Blues Alive převzali světové ocenění

Pořadatelé Blues Alive převzali světové ocenění
28. ledna 2019 Blues, Aktuality Autor: Milan Tesař

Pořadatelé českého festivalu Blues Alive převzali v pátek 25. ledna v americkém Memphisu ocenění Keeping The Blues Alive, které uděluje americká Bluesová nadace. Je určeno institucím a jednotlivcům, kteří se zvlášť zaslouží o rozvoj žánru blues.

Festival Blues Alive v Šumperku představuje každý rok na podzim špičkové blues v různých podobách tohoto žánru. Cena Keeping The Blues Alive, kterou v Memphisu převzali dramaturg festivalu Ondřej Bezr a booking manager Štěpán Suchochleb, je nejvýznamnější ocenění v žánru blues, které může získat nehudebník. Mezi držiteli jsou jednak právě festivaly, dále novináři nebo média. Držitelem ceny je také například polský časopis Twój Blues, který má řadu čtenáři i u nás.

Zástupci americké Bluesové nadace, která cenu uděluje, ocenili, že vedle moravského Šumperka, kde probíhají hlavní festivalové večery, se jeden z koncertů Blues Alive koná také v polském Chořově. Vedle hudebníků z Česka a sousedních zemí do Šumperka pravidelně jezdí i špičkoví interpreti blues ze Spojených států a dalších zemí.

Radio Proglas je mediálním partnerem festivalu Blues Alive. Na akci pravidelně natáčíme rozhovory se špičkovými bluesovými hudebníky.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web