Warren Hayes hlavní hvězdou Blues Alive 2015

24. července 2015 Aktuality, Blues Autor: Milan Tesař

Americký kytarista Warren Haynes bude hlavní hvězdou jubilejního dvacátého ročníku mezinárodního festivalu Blues Alive, který se uskuteční 12.–14. listopadu 2015 v Šumperku.

Haynesovi bude patřit úvodní večer festivalu, ve čtvrtek 12. listopadu. Warren Hayes se proslavil jako kapelník bluesrockové skupiny Gov’t Mule a také jako dlouholetý kytarista skupiny The Allman Brothers Band. V Šumperku představí nové sólové album Ashes & Dust.

Páteční program bude v Šumperku patřit českým interpretům. V rámci „chronologicky“ sestaveného večera se postupně představí Ondřej Havelka s Melody Makers, Jiří Suchý, Bluesberry, Jan Spálený a Luboš Andršt. Ten kromě večerního recitálu chystá na páteční odpoledne jeden mimořádný koncert navíc. Půjde o speciální program Pocta B. B. Kingovi v šumperském Klášterním kostele. V rámci pořadu Andršt na B. B. Kinga, se kterým měl možnost si zahrát, zavzpomíná, ale především zahraje se svým Blues Bandem řadu jeho skladeb.

Dvacátý ročník Blues Alive přinese vedle novinek také přpomínku hvězd, které na festivalu už vystoupily, ale které se tentokrát představí s novými projekty. V sobotu 14. listopadu se tak na pódiu představí například americká bluesová kytaristka a zpěvačka Sue Foley, legenda amerického blues Bob Margolin nebo představitel syrové chicagské scény Studebaker John.

K festivalu i letos patří rozsáhlý doprovodný program – koncerty a jam sessiony po celém Šumperku nebo filmové projekce. Permanentka, k níž majitel obdrží 2CD nahrávek z minulých ročníků festivalu, stojí 790 Kč, vstupné na koncert Warrena Haynese, na který se nevztahuje permanentka, činí 390 Kč.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web