Ana Popovic na festivalu Blues Alive 2018

Ana Popovic na festivalu Blues Alive 2018
11. srpna 2018 Blues, Aktuality Autor: Milan Tesař

Mezi hosty festivalu Blues Alive 2018 v Šumperku bude v Americe žijící kytaristka srbského původu Ana Popovic. Na září chystá nové album Like It On Top, ale prozatím je jejím nejnovějším počinem 3CD Trilogy z roku 2016.

Srbka Ana Popovic byla jako první Evropanka v historii nominována na prestižní bluesovou cenu W. C. Handy Award. Ona sama to komentuje slovy: „Do té doby jsem pořád musela poslouchat, že mám pěkně zůstat v Srbsku a být spokojená s kariérou, kterou jsem udělala tam. Ale pro mě jako bluesovou muzikantku by to nebyl žádný úspěch, kdybych se aspoň nepokusila prorazit v USA. Tahle nominace pro mě byla potvrzením toho, že jsem na správné cestě.“

Na trojalbu Trilogy se představuje nejen jako bluesová kytaristka, ale překvapivě také jako jazzová a soulová zpěvačka. Své kytarové umění pak předvádí i v rockových a funkových skladbách. Svou „trilogii“ rozdělila na tři části – první disk přináší soulové skladby, druhé CD potěší fanoušky blues kytar a disk třetí je jazzový. Jedna z mála Evropanek, které na bluesové scéně v zámoří skutečně prorazily, nahrávala trojalbum ve spolupráci s několika americkými producenty. Jedním z nich je například Tom Hambridge, spolupracovník bluesového mistra Buddyho Guye.

To nejlepší z hitparády WMCE

vahdatMahsa_EnlightenTo nejlepší z hitparády World Music Charts Europe v pořadu Slyšte, lidé!

Regiony

Regiony

Sedmé vánoční album evropských jazzmanů

christmas-with-my-friends-viiVyšlo sedmé album z řady Christmas with my Friends.

Rozhovor se skupinou Tęgie chłopy

tegie_chlopyPoslechněte si rozhovor s polskou skupinou Tęgie chłopy.

Krása v bodláčí Romana Dostála

dostal_krasa-v-bodlaciPoslechněte si rozhovor s Romanem Dostálem z Oborohu o jeho novém sólovém albu.

Hudba národnostních menšin Číny II.

folk-music-china-4Poslechněte si druhou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web