Květy: o aktuálním albu s „nováčky“ v kapele

Květy: o aktuálním albu s „nováčky“ v kapele
25. května 2021 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Zatímco kapelník a výhradní autor repertoáru skupiny Květy Martin Kyšperský u nás moderuje pořady z cyklu Jak se vám líbí, o jeho domovské kapele budou v tomtéž pořadu hovořit jeho služebně nejmladší spoluhráči. K rozhovoru o nejnovějším albu Květy Květy přijali pozvání Ondřej Kyas, který je členem Květů od roku 2017, a Jakub Kočička, který s kapelou bubnuje poprvé až na nejnovějším albu. Premiéra pořadu bude 10. června 2021.

V čele skupiny Květy stojí od jejího počátku Martin Kyšperský, který zpívá, hraje na kytaru a je autorem všech písní. Po celou dobu s ním v kapele hraje Aleš Pilgr, který však nedávno přešel od bicích ke kontrabasu. Současným bubeníkem Květů je nováček Jakub Kočička. A na klávesy a druhou kytaru hraje Ondřej Kyas. Album Květy Květy, které vyšlo v roce 2020, je v základní diskografii skupiny sice první po třech letech, ale ani mezitím kapela nezahálela. Vyšla dvě alba pod hlavičkou projektu YM – šlo o country písně Martina Kyšperského a o elektronickou desku Aleše Pilgra – a své sólové album Solárium v roce 2019 vydal také Ondřej Kyas.

Základním tématem nového alba Květy Květy je izolace, milostné vztahy a touha. Martin Kyšperský sice písně složil ještě před koronavirovou krizí, ale s mnohými z nich se do toho, co nyní prožíváme, trefil. Na aražmá písní se podílela celá kapela a konkrétně smyčcové party do některých skladeb zaranžoval Ondřej Kyas, který se jako skladatel zabývá také vážnou hudbou. Květy své album nahrávaly ve studiích V ve Zlíně a Jámor v Praze, o finální zvukovou úpravu se postaral Ondřej Ježek.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web