Tayna Ľubice Christophory a Martina Kyšperského

26. srpna 2013 Jazz, Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Slovenská písničkářka a básnířka Ľubica Christophory a brněnský muzikant (a externí moderátor našich hudebních pořadů) Martin E. Kyšperský natočili společné komorní album Tayna. Projekt představili už v lednu 2013 v našem pořadu Jak se vám líbí.

Duo Christophory–Kyšperský hraje křehké folkové písně ovlivněné jazzem, alternativou a minimalismem. Texty písní jsou ve slovenštině, ukrajinštině nebo polštině, ale v jednotlivých slovech se dostane například na exotickou lotyšštinu. Zpívá Ľubica, Martin ji doprovází na kytaru, kontrabas a další nástroje a je navíc autorem aranží a producentem desky. Nad nahráváním bděl Ondřej Ježek, mistr zvuku ze studia Jámor.

Ľubica Christophory a Martin Kyšperský hráli živě v našem studiu v lednu 2013. Ľubica se u nás představila také jako členka skupiny Ora Pro Nobis kolem písničkáře Oldřicha Janoty. Martin je členem skupin Květy, Mahaut a Mucha, jako spoluhráč nebo producent spolupracoval například s písničkářkou Janou Jablonczek nebo s Jakubem Čermákem a vystupuje také jako písničkář.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web