Tayna Ľubice Christophory a Martina Kyšperského

26. srpna 2013 Jazz, Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Slovenská písničkářka a básnířka Ľubica Christophory a brněnský muzikant (a externí moderátor našich hudebních pořadů) Martin E. Kyšperský natočili společné komorní album Tayna. Projekt představili už v lednu 2013 v našem pořadu Jak se vám líbí.

Duo Christophory–Kyšperský hraje křehké folkové písně ovlivněné jazzem, alternativou a minimalismem. Texty písní jsou ve slovenštině, ukrajinštině nebo polštině, ale v jednotlivých slovech se dostane například na exotickou lotyšštinu. Zpívá Ľubica, Martin ji doprovází na kytaru, kontrabas a další nástroje a je navíc autorem aranží a producentem desky. Nad nahráváním bděl Ondřej Ježek, mistr zvuku ze studia Jámor.

Ľubica Christophory a Martin Kyšperský hráli živě v našem studiu v lednu 2013. Ľubica se u nás představila také jako členka skupiny Ora Pro Nobis kolem písničkáře Oldřicha Janoty. Martin je členem skupin Květy, Mahaut a Mucha, jako spoluhráč nebo producent spolupracoval například s písničkářkou Janou Jablonczek nebo s Jakubem Čermákem a vystupuje také jako písničkář.

NyníHudební siesta
Skladba: Suita z opery Zlatý kohoutek (1907) - Car Dodon u šemachánské carevny; Autor: Rimskij-Korsakov Nikolaj; Dirigent: Světlanov Jevgenij; Soubor: Orchestr Balšovo těátra v Moskvě
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...

První výsledky ankety Album roku 2021

bokova_prometheusPředstavujeme 11. až 20. místo výroční ankety Proglasu o Album roku 2021.

Regiony

Regiony

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web