Biorchestr vydal CD ve dvou formátech

2. května 2012 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Umakartové je nové album brněnského alternativního dua Biorchestr. Deska vychází ve dvou verzích. První, limitovaná edice ve speciálním digipackovém obalu, je spojením 12 autorských písní a originální deskové hry, jejíž hraní je spojeno s poslechem alba. Druhá, levnější plastová verze, neobsahuje uvnitř hru, a jedná se tedy o obyčejné CD v klasickém obalu.

Přímou souvislost mezi názvem alba Umakartové a přiloženou deskovou hrou vysvětluje Aleš Pilgr: „Umakartové jsou bytosti žijící tajně v každé domácnosti a zachraňujíci ji před nedbalými obyvateli.“ Pokud si však budete chtít hru zahrát, budete muset album poslouchat alespoň ve dvou. Hra je totiž pro dva až šest hráčů. A o co ve hře půjde? „Po zběsilém balení odjíždí rodina na dovolenou a nevědomky za sebou zanechává v domě celou řadu malérů, v každém z dvanácti pokojů jeden: tu zapnutou žehličku, tu mléko pálící se na plotně… Je na vás – tajemných umakartech, skrytých obyvatelích lidského stavení – abyste zažehnali všechny problémy a zabránili nejhoršímu. Váš čas je ale omezen – než dohraje CD!“  Tak začíná hra, která má celkově dvanáct částí podle počtu písní na albu. 

Album vychází pod producentským vedením Tomáše Háčka. Proč si kapela vybrala právě jeho, vysvětluje Aleš Pilgr takto: „Známe Tomášovu práci dlouho a dobře z jeho projektů Listolet, Huso! a Fungalvaz a cítili jsme, že je ideálním parťákem pro spolupráci. Je to velmi šikovný skladatel, aranžér a líbí se nám, jakým způsobem umí propojit elektronické zvuky s akustickými nástroji.“

Písně Biorchestru, který vedle Aleše Pilgra (mj. Květy) tvoří jeho žena Jana Pilgrová, se žánrově pohybují na pomezí folku a elektronické hudby.

(podle www.indies.eu)

Misterios de amor v pořadu Jak se vám líbí

misterios-de-amorPoslechněte si rozhovor o projektu Misterios de amor.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Jarabáci

jarabaci2Poslechněte si rozhovor se skupinou Jarabáci o albu Nejvyšší prkno.

Hudební výlet do Pobaltí

JUUK_MulkaStabule_obalCDVydejte se s námi za hudbou Litvy, Lotyšska a Estonska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web

Darujte Proglas!