Bubeník Tomáš Hobzek chystá nové album

Bubeník Tomáš Hobzek chystá nové album
4. března 2019 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

V těchto dnech vzniká nové album jazzového bubeníka Tomáše Hobzeka, kterého můžete znát například z tria SoulMates nebo z kapely Ondřeje Pivce Organic Quartet.

Tomáš Hobzek Quartet své nové album natočil ve složení: Tomáš Hobzek (bicí), Tomáš Liška (kontrabas), Vít Křišťan (klavír) a Marcel Bárta (saxofon).Tuto svou kapelu, ve které se prosazuje také jako skladatel, Hobzek založil na jaře 2008. Ovšem své první autorské album s názvem Stick It Out bubeník nahrál v roce 2009 s hostujícím newyorským pianistou Danem Tepferem a s nizozemským saxofonistou Cyrilem Oswaldem.

Se svým Quartetem i s dalšími projekty Tomáš Hobzek koncertoval nejen v Česku, ale i v zahraničí. S vlastní kapelou to bylo napříkad v Sofii nebo v Drážďanech, s Organic Quartetem vystoupil na mezinárodních festivalech v Athénách nebo ve španělském Getxu. Tam byli oceněni cenou publika jako nejlepší kapela. V Getxu ovšem hrál už předtím (2005) jako člen tria Davida Dorůžky.

Na podzim 2007 odjel Tomáš do New Yorku, kde absolvoval soukromé lekce s bubeníkem Kendrickem Scottem. S varhaníkem Ondřejem Pivcem (v jehož Organic Quartetu působil) pak natočil album Overseason, na kterém dále hrají kytarista Jake Langley a saxofonista Joel Frahm.

Vedle dalších projektů je Tomáš Hobzek členem tria SoulMates spolu s kytaristou Liborem Šmoldasem a s americkým varhaníkem Brianem Charettem.