Vladimír Merta a stará Dobrá úroda

Vladimír Merta a stará Dobrá úroda
26. března 2018 Folk, Aktuality, Blues Autor: Milan Tesař

Nakladatelství Galén pečlivě mapuje tvorbu českých písničkářů a největší péči dlouhodobě věnuje Vladimíru Mertovi, nedávno uvedenému do Síně slávy. Po kolekci čtyř CD Podkrovní pásky s domáckými nahrávkami z roku 1976, po dvojalbu koncertních nahrávek s Václavem Veselým Kecy nebo po zatím nejnovějším studiovém albu Imagena z roku 2014 nyní vyšlo CD s nahrávkami Mertovy skupiny Dobrá úroda z let 1988–89.

Nové album se jmenuje Stará! – to proto, aby se kapela odlišila od „nové“ Dobré úrody, se kterou Merta v roce 2012 nahrál album Nikdo v zemi nikoho. Vydavatel Lubomír Houdek píše v bookletu alba, že „v červnu 1988 viděl Merta na festivalu v Roskilde v Dánsku koncerty Stinga a Leonarda Cohena a podlehl několikaměsíčnímu vábení bratrů Veselých založit rockovou skupinu. Kapela s optimistickým názvem Dobrá úroda odehrála dvě desítky koncertů a stala se legendou“.

Dobrou úrodu vedle Merty tvořili Václav Veselý, který hrál na kytaru, Jan Hrubý na housle, Jiří Veselý na baskytaru a Jiří Chlumecký na bicí. Repertoár tvořily jak některé Mertovy zásadní písně z té doby, tak skladby dnes už pozapomenuté. Nové album obsahuje nahrávky z koncertů v Praze a v Litoměřicích v letech 1988 a 1989.

Andrew Cronshaw a citery

Album pro sólovou citeru vydal britský hudebník a publicista Andrew Cronshaw. cronshaw_zithers

Regiony

Regiony

Beaux Gris Gris & The Apocalypse

BeauxGrisGris_IMG_20191115_214031Poslechněte si rozhovor s kalifornskou skupinou Beaux Gris Gris & The Apocalypse

Témata Jak se vám líbí

27-archivnyChlapecPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

David Vrobel Trio

vrobel_blues-pro-tebeSaxofonista Divadla Semafor David Vrobel vydal nové album.

Rozhovor s Juwanou Jenkins

JenkinsJuwanaIMG_20200211_161633Poslechněte si rozhovor s americkou zpěvačkou Juwanou Jenkins.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web