Vladimír Merta a stará Dobrá úroda

Vladimír Merta a stará Dobrá úroda
26. března 2018 Folk, Aktuality, Blues Autor: Milan Tesař

Nakladatelství Galén pečlivě mapuje tvorbu českých písničkářů a největší péči dlouhodobě věnuje Vladimíru Mertovi, nedávno uvedenému do Síně slávy. Po kolekci čtyř CD Podkrovní pásky s domáckými nahrávkami z roku 1976, po dvojalbu koncertních nahrávek s Václavem Veselým Kecy nebo po zatím nejnovějším studiovém albu Imagena z roku 2014 nyní vyšlo CD s nahrávkami Mertovy skupiny Dobrá úroda z let 1988–89.

Nové album se jmenuje Stará! – to proto, aby se kapela odlišila od „nové“ Dobré úrody, se kterou Merta v roce 2012 nahrál album Nikdo v zemi nikoho. Vydavatel Lubomír Houdek píše v bookletu alba, že „v červnu 1988 viděl Merta na festivalu v Roskilde v Dánsku koncerty Stinga a Leonarda Cohena a podlehl několikaměsíčnímu vábení bratrů Veselých založit rockovou skupinu. Kapela s optimistickým názvem Dobrá úroda odehrála dvě desítky koncertů a stala se legendou“.

Dobrou úrodu vedle Merty tvořili Václav Veselý, který hrál na kytaru, Jan Hrubý na housle, Jiří Veselý na baskytaru a Jiří Chlumecký na bicí. Repertoár tvořily jak některé Mertovy zásadní písně z té doby, tak skladby dnes už pozapomenuté. Nové album obsahuje nahrávky z koncertů v Praze a v Litoměřicích v letech 1988 a 1989.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web