Jak se vám líbí – Slnko Records v roce 2018

Jak se vám líbí – Slnko Records v roce 2018
12. října 2018 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

V pondělí 15. října 2018 bude hostem pořadu Jak se vám líbí Shina, zakladatelka a majitelka hudebního vydavatelství Slnko Records. V rozhovoru, který jsme natočili v Bratislavě během World Music Festivalu, si představíme letošní tituly včetně některých připravovaných alb.

V první části rozhovoru budeme podrobně mluvit o albu Pozdrav Slnku, které vyšlo jako 100. titul vydavatelství. Interpreti, kteří u Slnka vydávají, se na něm představují v nečekaných rolích: Skupina Bad Karma Boy si například vypůjčila píseň od stylově velmi odlišných Živých kvetů. Katarzia nazpívala píseň od skupiny Korben Dallas a v jiné skladbě spojila své síly s Janou Kirschner. Sisa Fehér se inspirovala úpravou lidové písně v podání Ivany Mer. Nany Hudák nazpíval duet se Soňkou Horňákovou…

Dále Shina zrekapituluje, co všechno letos u Slnka vyšlo. Budeme si pouštět ukázku z prvního sólového alba Moniky Midriakové (Leto s Monikou) a také z nového alba jazzové skupiny Talent Transport. Dozvíte se ale také, jaká nová alba chystají Andrej Šeban, Zuzana Homolová nebo Pjoni.

Protože je Shina sama také hudebníce, v závěru pořadu se jednak dozvíte, co je nového u skupiny Longital, v níž hraje na baskytaru a zpívá, a poslechnete si také jednu ukázku z Shinina sólového projektu Annalema.