Pozdrav Slnku – výjimečná spojení slovenských interpretů

Pozdrav Slnku – výjimečná spojení slovenských interpretů
25. března 2018 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Bratislavské hudební vydavatelství Slnko Records právě vydalo svůj jubilejní titul. Pod pořadovým číslem 100 se v jeho katalogu skrývá album Pozdrav Slnku, na kterém účinkují například Ivana Mer s duem Taten Elze, Bad Karma Boy, Nany Hudák se Soňou Horňákovou nebo Archívny chlapec.

Už 17 let vydává kvalitní slovenskou hudbu bratislavské vydavatelství Slnko Records. Nedávno vydalo už 100. album ze svého katalogu. Jedná se o nahrávku, na které kapely ze stáje Slnka interpretují písně svých kolegů a představují se v nečekaných spojeních.

Majitelka vydavatelství, zpěvačka a baskytaristka Shina, říká: „Líbí se mi, když se lidé dokážou navzájem inspirovat, podporovat, pomáhat si. Když to dělají sami od sebe, s radostí. Muzikanti to dělají často hlavně proto, že se dokážou navzájem obohatit a stvořit spolu něco, co by každý sám nedal. No a aby něco takového vzniklo, je třeba jim dát zadání a termín, co na umělce funguje nejlépe.“

A co tedy na albu Pozdrav Slnku uslyšíme? Skupina Longital hraje skladbu od kapely Kolowrat. Ivana Mer a duo Tante Elze nahrály společnou píseň. Jana Kirschner si do své nové skladby přizvala kolegyni Katarziu. Živé kvety si vybraly skladbu z repertoáru Deža Ursinyho, skupina Bad Karma Boy pro změnu upravila hit Bratislava od Živých kvetů. Nany Hudák nazpíval duet se Soňou Horňákovou. Sisa Fehér nahrála píseň od Ivany Mer. Atd.

Kompletní seznam skladeb a další informace najdete zde.

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web