A teraz Longital...

A teraz Longital...
3. listopadu 2010 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Duo Longital, přední zástupce slovenské alternativní scény, právě vydalo nové album s názvem Teraz. CD jsme si už s předstihem představili v pořadu Jak se vám líbí v rozhovoru s oběma protagonisty, tedy s kytaristou Danielem Salontayem a s baskytaristkou a zpěvačkou Shinou. Pořad najdete v našem audioarchivu.

Longital: CD TerazSlovenské duo Longital (Shina – zpěv, baskytara, Daniel Salontay – zpěv a hra smyčcem na kytary, elektronika + virtuální elektronický spoluhráč Xi Di Nim), které se prosadilo i v západní Evropě a USA, na novém album s názvem Teraz pokračuje ve stylu, který popisují jako „kvantový folk z paralelního vesmíru – písničkářství pro 21. století“. Album, již osmé řadové, vydané opět na vlastním labelu Slnko Records, obsahuje devět skladeb, které se pohybují na rozhraní elektroniky a tradice. Název alba oba tvůrci vysvětlují slovy: „Na desce jde o to, postavit se na toto místo a teď, zaujmout svoje místo, žít radostně i se všemi zkouškami a překážkami, které jsou před nás kladeny.“ Posluchače lákají k poslechu slovy: „Síla Longital je v tom, že lidem ukazujeme, jak je důležité vybrat si cestu srdce. Všechna naše hudba je léčivá, ať už si to někdo přímo uvědomuje, nebo ne.“

Skupina Longital vystoupí v úterý 9. listopadu v Brně na Flédě (spolu s žánrově spřízněným duem DVA) a své nové CD představí také 8. prosince v pražském Rock Café.

(Podle tiskové zprávy)

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web