Divoko – nové album skupiny Longital

19. srpna 2016 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Slovenská skupina Longital vydává v září 2016 nové album s názvem Divoko. Natočila je v aktuální sestavě, kterou tvoří Shina (baskytara), Daniel Salontay (kytara) a Marián Slávka (bicí).

Jako první ukázku z chystaného alba skupina vydala singl Rozplétám, na kterém se vrací k elektrické kytaře a ukulele. „Píseň pojednává o kráse dočasných životních momentů a občasné potřebě očisty, rozplétání a hledání nových cestiček, které nám mohou pomoci objevit ztracenou volnost a tvořivost v mezilidských vztazích,“ vysvětluje skladatelka a textařka Shina.

Nové albuum Divoko v sobě podle skupiny nese více významů. Jeden z nich se týká zdánlivě zjednodušeného přístupu k vnitřním pocitům a reakcí na okolní svět. Podle Longital bychom neměli věci dělat zbytečně složitými, když takové nejsou.

Skupina nové album představí 20. října v divadle Archa v Praze a 3. listopadu v prostoru Nu Spirit v Bratislavě. Kromě toho plánuje turné, v jehož rámci zavítá na více než dvacet míst na Slovensku a v Česku.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web