Nové album afrického perkusisty Diabatého

Nové album afrického perkusisty Diabatého

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Mamadou Diabaté
Audioarchiv
4. června 2022 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Nové album nedávno vydal hráč na perkuse z africké Burkiny Faso Mamadou Diabaté. Album se jmenuje Seengwa a my si je představíme v ranní rubrice Třikrát z Proglasu v pondělí 6. června 2022.

Perkusista Mamadou Diabaté z Burkiny Faso je náš „starý známý“. Přesně před 15 lety hrál na festivalu Valašský špalíček ve Valašském Meziříčí a tam jsme s ním tehdy natočili rozhovor do pořadu Jak se vám líbí. Ze záznamu si toto vydání můžete pustit na našem webu www.hudebnirozhovory.cz. Nyní Mamadou Diabaté se skupinou Percussion Mania vydává nové album Seengwa.

Diabaté se narodil v Burkině Faso do rodiny, ve které se po mnoho generací předává umění hrát hudbu a vyprávět příběhy. Sám se začal učit hudbě od svého otce, a to už ve věku svých pěti let. Právě Mamadouův otec byl ve své době považovaný za jednoho z nejlepších hráčů na balafon a jeho syn se na tento nástroj, západoafrický dřevěný xylofon s ozvučnicemi z vysušených tykví, začal také učit. V současné době žije Mamadou Diabaté v Rakousku a na svém kontě významná hudební ocenění jak z Burkiny Faso, tak v Rakousku. V Burkině Faso nechal postavit a financuje školu, ve které se mohou zdarma učit chudé děti.

Vedle skupiny Percussion Mania vystupuje Mamadou Diabaté také sólově, dále v duu se saxofonistou Sigi Finkelem a v dalších projektech.

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web