Saxofonista Mulo Francel a album plné historie

Saxofonista Mulo Francel a album plné historie

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Mulo Francel
Audioarchiv
14. ledna 2021 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Německý saxofonista Mulo Francel vydal nové album Crossing Life Lines. Představíme si je v pátek 15. ledna 2021 v ranní rubrice Třikrát z Proglasu.

Německý saxofonista Mulo Francel je známý mimo jiné jako člen instrumentální skupiny Quadro Nuevo. Loni vydal nové album právě s touto kapelou, ale zároveň připravil sólovou novinku, nazvanou Crossing Life Lines. Na tomto albu se snaží vypořádat s otázkami, které jej trápí. Těmi jsou především hranice v současné Evropě a odkaz druhé světové války a země přímo zasažené násilím jeho německých krajanů. Na album si Francel pozval řadu hostů z několika evropských zemí včetně českého violoncellisty Jiřího Bárty. A českých stop na albu najdeme víc, stejně jako stop polských nebo připomínek někdejší židovské populace ve střední Evropě. 

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web