Saxofonista Luboš Soukup za zrcadlem

Saxofonista Luboš Soukup za zrcadlem
16. ledna 2014 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Through The Mirror je název druhého autorského alba Luboše Soukupa. Český saxofonista žijící v Dánsku na něm vedle svého kvartetu spolupracuje s dalšími hráči na dechové nástroje a se smyčcový Epoque Quartetem.

Saxofonista a skladatel Luboš Soukup, který zaznamenal úspěchy jako člen souborů Points a Inner Spaces (Anděl za nejlepší jazzové album roku 2012) a který debutoval albovým projektem svého kvarteta v roce 2012, vydává na labelu Animal Musicnové autorské album Through The Mirror. Vedle členů vlastního Soukupova kvarteta, složeného z hráčů původem ze Skandinávie (Soukup studoval a dosud působí v Kodani), se natáčení zúčastnilo dalších šest hráčů na dechové nástroje působících v Kodani (kde se valná část alba nahrávala) a české smyčcové kvarteto Epoque Quartet.

Soukup album složil výhradně z vlastních skladeb výrazně vyzráleho charakteru – kompozičně i aranžérsky – a přináší pestrou paletu zvukových barev a hluboké autentické hudby nejvyšších kvalit. Sestava skladeb na albu připomíná jazzovou symfonii o deseti větách, v nichž se nálady i témata střídají, avšak ve vzájemných souvislostech a návaznostech.

O inspiracích pro vznik alba se Soukup vyznává v bookletu alba takto: „Album Through the Mirror je splněním mého dlouholetého snu o projektu s větším ansámblem. Chtěl jsem využít spontaneity jazzového kvarteta a prostřednictvím více nástrojů dosáhnout barevnější hudby a plnějšího zvuku. Jednotlivé skladby odráží mé vize, myšlenky a názory, které se zformovaly na základě inspirativních rozhovorů, cestování a poznání z knih.“

(Zdroj: vydavatelství Animal Music)

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web