GoGo Penguin na festivalu JazzFestBrno

GoGo Penguin na festivalu JazzFestBrno

Pořad v souvislostech


Synkopy na kanapi: GoGo Penguin
Audioarchiv
24. dubna 2022 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Dne 1. května 2022 vystoupí v brněnském Sono Centru anglická jazzová skupina GoGo Penguin. Koncert je součástí festivalu JazzFestBrno. Jejímu nejnovějšímu albu se budeme věnovat v den koncertu v pořadu Synkopy na kanapi.

Svými melodickými linkami a sofistikovanou harmonií GoGo Penguin připomínají typické klavírní trio vycházející z jazzu a klasiky, rytmy však čerpají spíše z elektronické hudby. Právě tímto setkáním protikladů si kapela vysloužila nálepku post-jazzová. Byť kritici nad samotnou existencí subžánru post-jazz rádi vedou sáhodlouhé diskuze, zároveň se shodují, že akusticko-elektronický zvuk GoGo Penguin je vzrušující a vytváří působivou a emocemi nabitou hudbu. Ta čerpá z opojné kombinace vlivů od umělců jako Brian Eno, John Cage či Squarepusher, ale i z atmosféry deštěm zmáčených šedivých ulic Manchesteru. Znějí v ní prvky rocku a minimalismu, stejně jako trip hopu a další klubové taneční hudby.

GoGo Penguin si s tradicemi hlavu nelámou, a tak ač je zvykem pojmenovávat eponymně debutové album, vychází nahrávka nazvaná GoGo Penguin jako jejich pátá studiová deska. Právě toto album plné hudebních dobrodružství vydané u prestižního labelu Blue Note představí na festivalu JazzFestBrno.

(zdroj: www.jazzfestbrno.cz)

NyníPísně
Píseň: Kiedy będziesz zakochany (2017); Interpret: Warszawska Orkiestra Sentymentalna; Album: Warszawska Orkiestra Sentymentalna: Tańcz…
04:55Za 5 pět
05:40Nedělní promluva papeže
05:40Radio Vatikán (české...
05:48Písně
05:57Myšlenka na den
06:00Dnešní evangelium

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Coffee to Help

coffee-to-help_cukr_obalCDPoslechněte si rozhovor se skupinou Coffee to Help z Rakovníka.

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web