David Dorůžka vydává po devíti letech nové album

18. prosince 2016 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Jazzový kytarista David Dorůžka vydává po devíti letech nové autorské album s názvem Autumn Tales. Představíme si je 15. února 2017 od 19.15 v pořadu Jak se vám líbí.

Kytarista a skladatel David Dorůžka své nové album natočil v triu s kontrabasistou Jiřím Slavíkem a s bubeníkem Martinem Novákem. Pět vlastních skladeb Dorůžka doplnil několika melodiemi vycházejícími z židovské písňové tvorby, skladbou Bohuslava Martinů ve vlastní úpravě a jedním meziválečným jazzovým šlágrem. Autorem dvou skladeb je kontrabasista Jiří Slavík. Album vzniklo ve studiu Sono Records ve spolupráci s mistry zvuku Milanem Cimfem a Pavlem Karlíkem, autorkou obalu je Zuzana Lednická ze Studia Najbrt ve spolupráci s fotografem Dušanem Tománkem. Trio album oficiálně představí 20. února 2017 v pražském klubu Jazz Dock.

David Dorůžka (*1980) se na české jazzové scéně pohybuje již od svých čtrnácti let. Vystudoval skladbu a improvizaci na Berklee College of Music v Bostonu, během studia měl možnost studovat s hudebníky, jako jsou Joe Lovano, Mick Goodrick, George Garzone, Herbie Hancock, Brian Blade, Joshua Redman či Christian McBride. Dvě Dorůžkova vlastní alba získala cenu Anděl za jazzové album roku (Hidden Paths, 2004 a Silently Dawning, 2008); tutéž cenu získalo v roce 2012 album Light Year, které Dorůžka vytvořil s kvintetem Inner Spaces.

(Tisková zpráva vydavatelství Animal Music)

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web