David Dorůžka vydává po devíti letech nové album

18. prosince 2016 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Jazzový kytarista David Dorůžka vydává po devíti letech nové autorské album s názvem Autumn Tales. Představíme si je 15. února 2017 od 19.15 v pořadu Jak se vám líbí.

Kytarista a skladatel David Dorůžka své nové album natočil v triu s kontrabasistou Jiřím Slavíkem a s bubeníkem Martinem Novákem. Pět vlastních skladeb Dorůžka doplnil několika melodiemi vycházejícími z židovské písňové tvorby, skladbou Bohuslava Martinů ve vlastní úpravě a jedním meziválečným jazzovým šlágrem. Autorem dvou skladeb je kontrabasista Jiří Slavík. Album vzniklo ve studiu Sono Records ve spolupráci s mistry zvuku Milanem Cimfem a Pavlem Karlíkem, autorkou obalu je Zuzana Lednická ze Studia Najbrt ve spolupráci s fotografem Dušanem Tománkem. Trio album oficiálně představí 20. února 2017 v pražském klubu Jazz Dock.

David Dorůžka (*1980) se na české jazzové scéně pohybuje již od svých čtrnácti let. Vystudoval skladbu a improvizaci na Berklee College of Music v Bostonu, během studia měl možnost studovat s hudebníky, jako jsou Joe Lovano, Mick Goodrick, George Garzone, Herbie Hancock, Brian Blade, Joshua Redman či Christian McBride. Dvě Dorůžkova vlastní alba získala cenu Anděl za jazzové album roku (Hidden Paths, 2004 a Silently Dawning, 2008); tutéž cenu získalo v roce 2012 album Light Year, které Dorůžka vytvořil s kvintetem Inner Spaces.

(Tisková zpráva vydavatelství Animal Music)

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web