Trojka Zuzany Homolovej s písněmi o vojácích

Trojka Zuzany Homolovej s písněmi o vojácích

Skupinu Trojka Zuzany Homolovej vedle písničkářky Zuzany Homolové tvoří dva hudebníci – Samo Smetana, který hraje na house a violu, a Miloš Železňák, který střídá kytary, violoncello, mandolínu, loutnu a další nástroje. Nové album Keď vojačik narukoval je věnované starým písním s vojenskou tematikou.

Šest let po albu Ňet vekšeho rozkošu natočila skupina Trojka Zuzany Homolovej nové album Keď vojačik narukoval. Mezitím vyšlo ještě v roce 2014 společné album Zuzany Homolové a Miloše Železňáka Medzi dvoma prázdnotami se zhudebněnou poezií. Nyní se oba hudebníci – společně se svým kolegou Samem Smetanou – vracejí k úpravám lidových písní. Z archivů, etnologických studií a sbírek vybírali písně s tematikou vojáků, válek a verbování. Písně pocházejí z různých koutů Slovenska a v jednom případě jde o píseň francouzskou. Vedle obou mužských členů tria, tedy Sama Smetany a Miloše Železňáka, na albu hraje jako host například Lukáš Lacko ze skupiny Páni času. A dva duety si se Zuzanou Homolovou zazpívala Iva Bittová.

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Regiony

Regiony

Beauties Otty Hejnice

hejnic_beautiesJazzový bubeník Otto Hejnic má nové album s filmovými melodiemi.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music