Písňové album Miloše Železňáka

24. září 2007 Jazz, Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Miloš Železňák, slovenský jazzový kytarista, člen Trojky Zuzany Homolové, natočil autorské písňové album. Představíme si je ve středu 26. září v pořadu Noční bdění s jazzem a na 30. října chystáme rozhovor s Železňákem v pořadu Jak se vám líbí.

Slovenský kytarista Miloš Železňák postupně prošel několika rockovými, akustickými, jazzrockovými a jazzovými kapelami a nyní se – vedle koncertování se Zuzanou Homolovou – věnuje svým sólovým projektům. Za pozornost stojí jeho instrumentální CD Ide o to že sa dá i úplná novinka Balady a piesne. Na ní vedle kytaristy Železňáka účinkují kontrabasista Peter Oberlander, bubeník Jakub Hittrich a zpěvačka Mirka Sandtnerová. Autorem většiny textů je Štefan Baláž, album obsahuje i jednu zhudebněnou báseň českého autora Jiřího Žáčka ve slovenském překladu (Žena vešia bielizeň).

Nové album Miloše Železňáka si představíme v pořadu Noční bdění s jazzem ve středu 26. září od 0.35. Rozhovor s kytaristou Železňákem uslyšíte v pořadu Jak se vám líbí 30. října od 19.15.

Trojka Zuzany Homolové, jejímž je Miloš Železňák členem, vystoupí v brněnském klubu Stará Pekárna ve čtvrtek 11. října v rámci festivalu Etno Brno 2007.

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Regiony

Regiony

Beauties Otty Hejnice

hejnic_beautiesJazzový bubeník Otto Hejnic má nové album s filmovými melodiemi.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music