Písňové album Miloše Železňáka

24. září 2007 Jazz, Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Miloš Železňák, slovenský jazzový kytarista, člen Trojky Zuzany Homolové, natočil autorské písňové album. Představíme si je ve středu 26. září v pořadu Noční bdění s jazzem a na 30. října chystáme rozhovor s Železňákem v pořadu Jak se vám líbí.

Slovenský kytarista Miloš Železňák postupně prošel několika rockovými, akustickými, jazzrockovými a jazzovými kapelami a nyní se – vedle koncertování se Zuzanou Homolovou – věnuje svým sólovým projektům. Za pozornost stojí jeho instrumentální CD Ide o to že sa dá i úplná novinka Balady a piesne. Na ní vedle kytaristy Železňáka účinkují kontrabasista Peter Oberlander, bubeník Jakub Hittrich a zpěvačka Mirka Sandtnerová. Autorem většiny textů je Štefan Baláž, album obsahuje i jednu zhudebněnou báseň českého autora Jiřího Žáčka ve slovenském překladu (Žena vešia bielizeň).

Nové album Miloše Železňáka si představíme v pořadu Noční bdění s jazzem ve středu 26. září od 0.35. Rozhovor s kytaristou Železňákem uslyšíte v pořadu Jak se vám líbí 30. října od 19.15.

Trojka Zuzany Homolové, jejímž je Miloš Železňák členem, vystoupí v brněnském klubu Stará Pekárna ve čtvrtek 11. října v rámci festivalu Etno Brno 2007.

Rozhovor s Worship Central

worship-centralPoslechněte si rozhovor s britskou křesťanskou kapelou Worship Central.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Rickem Derringerem

DerringerRickPoslechněte si rozhovor s americkým kytaristou Rickem Derringerem.

Nemůžu popadnout tvůj dech

spaleny_nemuzu-popadnoutDoporučujeme nové album Jana Spáleného a skupiny ASPM Nemůžu popadnout tvůj dech.

Album roku 2018

zambosi_louvreLouvre skupiny Žamboši albem roku 2018.

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music