Ňet vekšeho rozkošu – nové album Zuzany Homolové

Ňet vekšeho rozkošu – nové album Zuzany Homolové
8. března 2013 World music, Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Zuzana Homolová spolu se svou Trojkou Z. H. (tedy s houslistou Samo Smetanou a kytaristou Milošem Železňákem) vydala nové album upravených lidových písní Ňet vekšeho rozkošu. Obshaje písně slovenské a jednu francouzskou.

Se svou Trojkou Z. H. vystupuje písničkářka Zuzana Homolová již několik let, ale poprvé se s ní jako s kompaktním tělesem představuje na studiové nahrávce. Album Ňet vekšeho rozkošu natočilo pouze trio Zuzana Homolová (zpěv, kytara), Samo Smetana (housle, mandolína) a Miloš Železňák (kytary, arabská loutna).

Publicista Ondřej Bezr napsal ve své recenzi pro iDnes.cz: „Na všech předchozích albech měla Homolová výrazné aranžéry a producenty: Vladimíra Mertu, Jiřího Stivína, Vlastu Redla či Daniela Salontaye z bratislavského progresivního dua Longital. Nové album je ale v tomto ohledu jiné. Homolová tentokrát neměla ve studiu externí spolupracovníky, nýbrž je nahrála jako členka pevně fungující a koncertující kapely. Ta existuje pod názvem Trojka Z.H. a kromě zpěvačky ji tvoří kytarista Miloš Železňák, známý z nejrůznějších projektů v široké žánrové šéři od rocku přes blues po jazz, a houslista Samo Smetana. S ním Homolová spolupracuje už léta a právě on se zhostil i produkce nového alba… Jestliže předchozí album Zuzany Homolové Tvojej duši zahynúť nedám (2005) bylo hodnoceno jako její nejlepší, novinka mu velmi povážlivě dýchá na záda."

Album vyšlo na značce Slnko Records jednak digitálně (mp3), jednak na CD ve dvou verzích. Jedna z nich je běžná, druhá „rukodělná“, s ručně zhotoveným obalem. Prohlédněte si obě verze na tomto odkazu.

Rozhovor s Worship Central

worship-centralPoslechněte si rozhovor s britskou křesťanskou kapelou Worship Central.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Rickem Derringerem

DerringerRickPoslechněte si rozhovor s americkým kytaristou Rickem Derringerem.

Nemůžu popadnout tvůj dech

spaleny_nemuzu-popadnoutDoporučujeme nové album Jana Spáleného a skupiny ASPM Nemůžu popadnout tvůj dech.

Album roku 2018

zambosi_louvreLouvre skupiny Žamboši albem roku 2018.

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music