Zuzana Homolová: album zhudebněné poezie

Zuzana Homolová: album zhudebněné poezie
4. prosince 2014 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Po spolupráci s Ondřejem Škochem na albu zhudebněných básní Suzanne Renaud Prší na habry vydala slovenská písničkářka Zuzana Homolová své vlastní CD se zhudebněnou poezií. Nazvala je Mezdzi dvomi prázdnotami a natočila je v duu s kytaristou Milošem Železňákem.

V trochu netradiční podobě se na svém novém albu Medzi dvomi prázdnotami představuje písničkářka Zuzana Homolová. CD totiž nepřináší lidové balady, jak jsme u této interpretky zvyklí, ale zhudebněnou poezii. Mezi autory textů tak najdeme například Milana Rúfuse, Milu Haugovou, Boženu Trilecovou, ale také Suzanne Renaud. Z jejího díla si Homolová vybrala báseň La main, kterou můžete znát v česko-francouzské verzi také z alba Ondřeje Škocha.

Zuzanu Homolovou na jejím novém albu doprovází kytarista Miloš Železňák, který jinak s houslistou Samo Smetanou tvoří skupinu Trojka Zuzany Homolovej. Na albu Medzi dvomi prázdnotami  Železňák hraje na kytary, citeru, banjo, mandolínu, buzuki, perkuse, bicí, baskytaru a další nástroje. Je také spoluautorem většiny melodií a měl na starosti aranže. Jako hosté na albu účinkují Michal Balla (saxofon a další dechové nástroje) a Tobiáš Potočný (loopy).

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Regiony

Regiony

Beauties Otty Hejnice

hejnic_beautiesJazzový bubeník Otto Hejnic má nové album s filmovými melodiemi.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music