Kuba Horák hostem pořadu Jak se vám líbí

Kuba Horák hostem pořadu Jak se vám líbí
30. května 2021 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Kuba Horák, držitel ceny Proglasu Za krásu slova a někdejší člen skupiny Zhasni, vydal sólové album Kluk z Husovky. Rozhovor s Kubou připravuje Jannis Moras, uslyšíte jej 21. června 2021.

Kuba Horák na své první sólové album Kluk z Husovky zařadil jedenáct osobně laděných písní. Rodák ze severočeského Nového Boru album natočil ve spolupráci s producentem Petrem Zatloukalem, který nahrál kytary, baskytaru a ukulele, a s bubeníkem Petrem Kamišem. Album je téměř výhradně Kubovo autorské, a to jak po stránce hudby, tak textů. Pouze na několika písních se podílel Horákův bývalý kolega z kapely Zhasni Michal Vaněk.

I když bylo v minulosti jméno Kuby Horáka spojeno především právě se skupinou Zhasni, jako textař Horák spolupracoval také s kapelou Docuku, se Slávkem Janouškem, se skupinami Načas, Horký kafe, Žamboši, Swayambu nebo s Lucií Redlovou. Kuba je také výrazným členem volného uskupení textařů a písničkářů, které si říká Textová dílna Slávka Janouška, a v roce 2010 se stal osmým držitelem ceny Proglasu Za krásu slova.

NyníTřikrát z Proglasu
Píseň: Zelená: Hymna optimistů (2015); Interpret: Kučerová Lucie, Vykonalová Anika - zpěv, Vočka Petr - klavír; Album: Vočka Petr, Karlíková T.: Barevné písničky
08:00Zprávy ČRo Dvojka
08:05Ranní magazín
09:00Dopoledne s Proglasem
10:00Zprávy Proglasu, počasí
10:05Písně
10:15Tichá pošta (TWR)

Témata Jak se vám líbí

petrosyan_rozhovorPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web