Zhasni s novým albem bez názvu

Zhasni na albu bez názvu
30. prosince 2016 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Folková skupina Zhasni ze severočeského Nového Boru vydává nové album, tentokrát bez názvu a také bez uvedení jmen jednotlivých hráčů v bookletu. Cílem je totiž představit posluchačům čistou hudbu bez zbytečných informací. Rozhovor s členem skupiny Michalem Vaňkem uvedeme v pořadu Jak se vám líbí v úterý 3. ledna 2017 v 19.15.

V čele skupiny Zhasni dlouhodobě stojí skladatel, písničkář a pianista Michal Vaněk a textař a kytarista Jakub Horák. Třetí autorku repertoáru a zpěvačku Irenu Vaňkovou po natočení alba Na druhém nádvoří (2012) vystřídala Inka Tognerová, dříve zpěvačka skupiny Šantré. Dalšími členy současné sestavy jsou David Singer, Vojtěch Holub a Petr Kamiš.

Zhasni hrají melodický folk až folkrock s důrazem na poetické texty a silné písňové příběhy. Kuba Horák, který jako textař přispěl také na alba Slávka Janouška, Žambochů, Lucie Redlové a skupiny Swayambu, je držitelem ceny Proglasu Za krásu slova z roku 2010. Michal Vaněk vydal v roce 2012 sólové album V galerii, na kterém spolupracoval s jazzovým pianistou Markem Novotným.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web