Muž s bílým psem – chystáme rozhovor s Radůzou

Muž s bílým psem – chystáme rozhovor s Radůzou
9. listopadu 2018 Country, Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Písničkářka Radůza natočila album ve stylu country, nazvané Muž s bílým psem. Věnovala je všem autorům trampských písniček a indiánských příběhů a také svým rodičům, kteří ji zasvětili do lásky k trampingu. Rozhovor s Radůzou chystáme na pondělí 19. listopadu, poté bude k dispozici v našem audioarchivu.

Radůza nenatočila pouze hudební album. Podobně jako v případě svého staršího projektu Marathon – příběh běžce nadělila svým fanouškům balíček, který vedle hudebního CD obsahuje knihu s indiánskou tematikou, dále audioknihu, kterou načetl František Segrado, a zpěvník s texty písní a akordovými značkami.

Radůza říká: „Vzpomínala jsem na to, jak jsme s rodiči jezdívali trampovat, ať už do osady na Berounku, či do srubu kdesi v Krušných horách. Vybavila jsem si, kolik večerů jsme strávili zpíváním u táboráku a kolik hezkých chvil jsme při tom zažili. A najednou jsem zatoužila přispět svojí troškou do mlýna a rozhodla jsem se napsat album písní, které by se daly zpívat u ohně.“

Radůza některé své nové písně hraje i na aktuálních koncertech. Její nejbližší vystoupení proběhnou 11. listopadu v Řevnicích u Prahy, 13. listopadu v Brně (Musilka), 14. listopadu v Ostravě (Dům kultury), 15. listopadu v Hlubočkách nebo 19. listopadu v Domažlicích.

Andrew Cronshaw a citery

Album pro sólovou citeru vydal britský hudebník a publicista Andrew Cronshaw. cronshaw_zithers

Regiony

Regiony

Beaux Gris Gris & The Apocalypse

BeauxGrisGris_IMG_20191115_214031Poslechněte si rozhovor s kalifornskou skupinou Beaux Gris Gris & The Apocalypse

Témata Jak se vám líbí

27-archivnyChlapecPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

David Vrobel Trio

vrobel_blues-pro-tebeSaxofonista Divadla Semafor David Vrobel vydal nové album.

Rozhovor s Juwanou Jenkins

JenkinsJuwanaIMG_20200211_161633Poslechněte si rozhovor s americkou zpěvačkou Juwanou Jenkins.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web