Radůza na novém albu: proměna predátora v kořist

15. března 2014 Aktuality, Folk, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

„Všechny písničky se vztahují k jedinému tématu. Je jím proměna člověka od mladého a silného predátora v kořist a vědomí, že touto cestou prošli všichni, kteří žili před námi, a projdeme jí i my,“ říká písničkářka Radůza o svém novém albu, nazvaném Gaia.

Gaia je první album, které Radůza napsala pro kapelu. Josef Štěpánek (kytara), David Landštof (bicí) a Jan Cidlinský (baskytara) tvoří s písničkářkou pevně propojený celek a přestávají být jen doprovodným tělesem. Organicky se zapojují do všech dějů a dávají vyniknout jejímu naléhavému projevu stejně jako pojetí zvukového mistra Michala Pekárka. Překvapivým hostem je Aneta Langerová, která s Radůzou nazpívala duet Babylonská věž, dalším hostem je ve skladbě Panna Orleánská mužská část tuchoměřického sboru Lafola.

Na obalu alba je Radůza vyfotografována s lukem, který není jen dekorací. Ve volném čase se zpěvačka věnuje intuitivní lukostřelbě a zbraň v jejích rukou je atributem podstaty příběhu, který na svém albu vypráví. Příběhu o cestě, životě, smrti a o světě, který utváříme.

V titulní písni Gaia nabízí Radůza pohled na svět jako na jediný organismus a zároveň vyjadřuje své přesvědčení, že jej utváří čin každého z nás. „V písničce Tenhle svět není jen pro silný zpívám o lovci, který nikdy nemine svůj cíl. Postupem času, jak stárne, přestává být jeho ruka tak jistá, až se stane, že poprvé svou kořist neskolí. Nakonec se on sám stane tím, kdo je loven, a vzpomene si na slova, která pronesla jeho první umírající oběť. Na poselství, že svět byl stvořen pro všechny bytosti, které jej obývají,“ dodává Radůza.

(Zdroj: Tisková zpráva)

NyníKomorní hudba
Skladba: Klavírní sonata b moll - Allegro moderato; Autor: Liszt Franz; Sóla: Demidenko Nikolai - klavír
02:00Nejen chlebem (Rádio 7)
02:15Písně
03:00Oktáva
03:57Písně
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den

Rozhovor se skupinou Coffee to Help

coffee-to-help_cukr_obalCDPoslechněte si rozhovor se skupinou Coffee to Help z Rakovníka.

Regiony

Regiony

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web