Přihlaste se na Blues Aperitiv 2019

Přihlaste se na Blues Aperitiv 2019
1. prosince 2018 Blues, Aktuality Autor: Milan Tesař

Do 11. ledna 2019 se mohou bluesové kapely a hudebníci hlásit do dalšího ročníku soutěže Blues Aperitiv. Vítězové přehlídky si zahrají na podzim 2019 na prestižním mezinárodním festivalu Blues Alive v Šumperku.

Součástí festivalu Blues Alive se neodlučitelně stala mezinárodní soutěžní přehlídka, která hledá nové talenty v žánru blues mezi neprofesionálními kapelami bez ohledu na zemi původu.

Dvěma souborům pořadatelé garangují postup na Blues Alive 2019, kde dostanou tradičně příležitost uvítat posluchače koncertem ve foyer Domu kultury. Šanci podívat se na festival získá rovněž kapela, která dostane nejvíce hlasů od publika. Vítěz diváckého hlasování rozjede jeden z půlnočních jam sessions, které se odehrávají po šumperských klubech a hospodách.

Zkušenost z minulých ročníků navíc dává naději více než třem souborům! Také další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive, jiných českých festivalech či na přehlídkách v Polsku.

Termín pro 20. ročník Blues Aperitivu je stanoven na sobotu 9. března 2019 od 19 hodin. Festival se uskuteční ve velkém sále Domu kultury.

Podmínky zařazení do výběru:

Kapely, které mají zájem zúčastnit se festivalu, mohou zasílat přihlášky horakova@dksumperk.cz. Uzávěrka přihlášek je 11. ledna 2019.

Přihláška musí obsahovat název kapely, jmenovité a nástrojové obsazení, technické požadavky kapely, webovou adresu, aktuální fotografii nejlépe v tiskové kvalitě, další informace o kapele a dva spolehlivé telefonické a emailové kontakty na členy kapely.

Zaslání demonahrávky je bezpodmínečně nutné pro základní výběr. Muzikanti mohou poslat buď klasické CD na adresu DK Šumperk a označit obálku heslem „Blues Aperitiv“, nebo demosnímek pošlou mailem jako MP3 (stačí 3 ukázky). Možné je také zaslat link na elektronický přehrávač.

Přihlásit se mohou i kapely, které absolvovaly Blues Aperitiv už v minulosti, ale na Blues Alive nepostoupily.

http://www.bluesalive.cz/aperitiv.html

NyníPísně
Píseň: Horário de Verão (2023); Interpret: Calcanhotto Adriana; Album: Calcanhotto Adriana: Errante
05:00Varhanní hudba
05:30Knihovnička
05:45Písně
05:57Myšlenka na den
06:00Ranní proud
06:30Dnešní evangelium

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web