Los Agentos zazářili na Blues Aperitivu

Jedním z vítězů letošního ročníku mezinárodní soutěže Blues Aperitiv, která proběhla v Šumperku v sobotu 23. března 2013, se stala polská skupina Los Agentos v čele s hráčem na harmoniku Robertem Lenertem.

Los Agentos na přehlídce Blues Aperitiv 2013Cílem přehlídky Blues Aperitiv je výběr interpretů, kteří na podzim „rozjíždějí“ hlavní koncerty mezinárodního festivalu Blues Alive ve foyer Domu kultury v Šumperku. Letos takto tříčlenná porota (jejímž členem byl i autor tohoto článku) vybrala českou skupinu Electric Lady a slovenské Bluesraiders. Porota se jednomyslně shodla také na kvalitách polského soubor Los Agentos, který však – vzhledem k žánru, který se do prostředí foyer příliš nehodí – dostane příležitost ihned na hlavním festivalovém pódiu.

Los Agentos jsou skupina kolem Roberta Lenerta, jednoho z nejlepších polských hráčů na foukací harmoniku. Hrají směs world music, psychedelické a alternativní hudby a nechybí samozřejmě ani bluesové prvky, i když k ortodoxní variantě tohoto žánru má tato polská kapela velmi daleko.

Los Agentos je především přezdívka Roberta Lenerta, který tento název používá pro různé své projety. Sestava, která hrála v Šumperku, je tedy jednou z možných podob jeho hudby. Pod hlavičkou Los Agentos zatím vyšlo pět alb, každé natočené v jiné sestavě. Do archivu Proglasu jsme dostali dvě nejnovější CD – Afrikański śnieg a Poza horyzont a také nahrávky některých vedlejších projektů členů skupiny.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web