Třikrát z Proglasu: portugalský skladatel Rodrigo Leão

Třikrát z Proglasu: portugalský skladatel Rodrigo Leao

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Rodrigo Leao
Audioarchiv

Portugalský skladatel Rodrigo Leão, známý především jako autor hudby k americkému filmu Komorník, vydal na podzim 2020 nové album O Metódo. Představíme si je v pátek 8. ledna v 7.45 v rubrice Třikrát z Proglasu.

Rodrigo Leão, portugalský skladatel a pianista, postavil své nové album především na přirozeném zvuku akustického piana. K tomu však přidal smyčce a také dvacetičlenný sbor mladých zpěváků s názvem Academia Musical dos Amigos das Crianças. Dalšími vrstvami jsou pak přidané akustické i elektrické nástroje. Ambientní a elektronické zvuky pak dotvářejí náladu například v titulní skladbě, na které se jako host podílel také italský skladatel Federico Albanese. Mezi hosty na albu dále najdeme zpěváka Caspara Clausena z dánské skupiny Efterklang nebo zpěvačky Vivienu Tupikovou, Ângelu Silvu a skladatelovu nejmladší dceru Sofii Leão.

Režisér Pedro Almodovar o Rodrigu Leãovi hovořil jako o „jednom z nejinspirativnějších skladatelů světa“. Mezi jeho nejvýznamnější díla patří jednak hudba k filmu Komorník a také hudební doprovod filmu Wima Wenderse Lisabonský příběh, na kterém se podílel jako člen skupiny Madredeus. Jeho nejnovější prací je hudba k politickému dokumentu The Edge of Democracy.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web