Třikrát z Proglasu: portugalský skladatel Rodrigo Leão

Třikrát z Proglasu: portugalský skladatel Rodrigo Leao

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Rodrigo Leao
Audioarchiv

Portugalský skladatel Rodrigo Leão, známý především jako autor hudby k americkému filmu Komorník, vydal na podzim 2020 nové album O Metódo. Představíme si je v pátek 8. ledna v 7.45 v rubrice Třikrát z Proglasu.

Rodrigo Leão, portugalský skladatel a pianista, postavil své nové album především na přirozeném zvuku akustického piana. K tomu však přidal smyčce a také dvacetičlenný sbor mladých zpěváků s názvem Academia Musical dos Amigos das Crianças. Dalšími vrstvami jsou pak přidané akustické i elektrické nástroje. Ambientní a elektronické zvuky pak dotvářejí náladu například v titulní skladbě, na které se jako host podílel také italský skladatel Federico Albanese. Mezi hosty na albu dále najdeme zpěváka Caspara Clausena z dánské skupiny Efterklang nebo zpěvačky Vivienu Tupikovou, Ângelu Silvu a skladatelovu nejmladší dceru Sofii Leão.

Režisér Pedro Almodovar o Rodrigu Leãovi hovořil jako o „jednom z nejinspirativnějších skladatelů světa“. Mezi jeho nejvýznamnější díla patří jednak hudba k filmu Komorník a také hudební doprovod filmu Wima Wenderse Lisabonský příběh, na kterém se podílel jako člen skupiny Madredeus. Jeho nejnovější prací je hudba k politickému dokumentu The Edge of Democracy.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web