Prague Cello Quartet hraje filmové melodie

30. ledna 2014 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Soubor Prague Cello Quartet nazval své druhé CD Top Secret a zařadil na ně především známé filmové melodie. Se skupinou uvedeme rozhovor v pořadu Jak se vám líbí 10. března v 19.15.

Na albu Top Secret najdete jak klasické filmové melodie, tak úpravy písní z novějších snímků. A tak tu vedle balady Falling Slowly od Glena Hansarda a Markéty Irglové uslyšíte úvodní melodii z filmu Forrest Gump od Alana Silvestriho nebo impresionistickou skladbu Clair de lune Clauda Debussyho, použitou například ve filmu Sedm let v Tibetu.

„Většina skladeb je určitým způsobem spojena s různými důležitými nebo tajemnými postavami a jejich úkoly. Ať to jsou ústřední melodie z filmů Kmotr, James Bond, Indiana Jones či písně od Johna Lennona nebo Freddieho Mercuryho, všechny jsou zahaleny jistou rouškou tajemství, která vysvětluje i název naší nové nahrávky,“ vysvětlil člen souboru Jan Zvěřina, proč nové CD nese název Top Secret.

(zdroj: www.pcq.cz)

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web