Jak se vám líbí – s Prokopem Holoubkem o filmové hudbě

Jak se vám líbí – s Prokopem Holoubkem o filmové hudbě
28. prosince 2020 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Prokop Holoubek je hudebník, člen skupiny Midi Lidi, a také agent, který se stará o další umělce v agentuře Bumbum Satori. Martin Kyšperský jej v rozhovoru v pořadu Jak se vám líbí představí jako autora filmové hudby.

Martin Kyšperský natáčel rozhovor s Prokopem Holoubkem v jeho vlastním nahrávacím studiu. I proto se začátek rozhovoru točí právě kolem práce na zvukové podobě nahrávek. Holoubek, jinak známý jako člen skupiny Midi Lidi nebo jako DJ Myslivec, říká, že má to štěstí, že pracuje především s hudbou, která jej baví. I proto není poslechem unaven a vlastně neustále poslouchá nějakou hudbu. Když přijde řeč na to, jaký styl hudby dnes převažuje ve světovém popu, jednoznačně upozorňuje na vliv hip hopu a obecně tzv. černé hudby.

Pánové v pořadu představí dvě konkrétní díla. Jednak jde o album Trash On Mars, hudbu k českému filmu Mars režiséra Benjamina Tučka. Na hudbě k tomuto snímku se Holoubek podílel společně s Petrem Markem (Midi Lidi, Muzikant Králíček), Tomášem Procházkou (B4) a Ondřejem Ježkem (OTK).

Druhým havním tématem rozhovoru je Holoubkova samostatná práce na hudbě k animovanému filmu Mlsné medvědí příběhy. Hudbu k oběma filmům samozřejmě v pořadu také uslyšíte.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Sonáta pro klavír s doprovodem houslí a violoncella, op. 2, c. 3 e moll - Allegretto moderato; Autor: Dusík Jan Ladislav; Sóla: Sekera Miroslav - klavír, Vodička Jiří - housle, Nouzovský Petr - violoncello
23:50Duchovní slovo
23:58Simeonovo kantikum
00:00Hymna a chorál
00:05Na stole je téma
01:00Komorní hudba
02:00Studna slova (Rádio 7)

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web