Jak se vám líbí – s Prokopem Holoubkem o filmové hudbě

Jak se vám líbí – s Prokopem Holoubkem o filmové hudbě
28. prosince 2020 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Prokop Holoubek je hudebník, člen skupiny Midi Lidi, a také agent, který se stará o další umělce v agentuře Bumbum Satori. Martin Kyšperský jej v rozhovoru v pořadu Jak se vám líbí představí jako autora filmové hudby.

Martin Kyšperský natáčel rozhovor s Prokopem Holoubkem v jeho vlastním nahrávacím studiu. I proto se začátek rozhovoru točí právě kolem práce na zvukové podobě nahrávek. Holoubek, jinak známý jako člen skupiny Midi Lidi nebo jako DJ Myslivec, říká, že má to štěstí, že pracuje především s hudbou, která jej baví. I proto není poslechem unaven a vlastně neustále poslouchá nějakou hudbu. Když přijde řeč na to, jaký styl hudby dnes převažuje ve světovém popu, jednoznačně upozorňuje na vliv hip hopu a obecně tzv. černé hudby.

Pánové v pořadu představí dvě konkrétní díla. Jednak jde o album Trash On Mars, hudbu k českému filmu Mars režiséra Benjamina Tučka. Na hudbě k tomuto snímku se Holoubek podílel společně s Petrem Markem (Midi Lidi, Muzikant Králíček), Tomášem Procházkou (B4) a Ondřejem Ježkem (OTK).

Druhým havním tématem rozhovoru je Holoubkova samostatná práce na hudbě k animovanému filmu Mlsné medvědí příběhy. Hudbu k oběma filmům samozřejmě v pořadu také uslyšíte.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web