Mimořádné hudební projekty na zimním Hradeckém slunovratu

Mimořádné hudební projekty na zimním Hradeckém slunovratu

Vedle Luboše Pospíšila, skupiny Lights Off a interpretů slam poetry vystoupí na festivalu Hradecký slunovrat – Winter Edition dvě uskupení, ve kterých se představí dva známí autoři: Petr Linhart a Martin Kyšperský.

Petr Linhart sice vydal více nahrávek se skupinou Majerovy brzdové tabulky než sólových alb, alvšak v poslední době je známý především díky své „sudetské trilogii“ Sudéta, Autobus do Podbořan a Rozhledna. Letos mu také vyšlo album Milostné vzpomínky na Čp. 8 s písněmi kapely Čp. 8, v níž Linhart v první polovině 80. let hrál na kytaru. Velkou událostí letošního podzimu je však obnovení Majerových brzdových tabulek v nejslavnější sestavě, kterou vedle Linharta tvoří hráč na dechové nástroje Vít Kahle, violoncellista Antonín Bernard a zpěvačka Andrea Landovská. Skupina v tomto složené natočila například akustická alba Gabréta a Babí Jan a dále s hosty alba Ryba ryb a Pálava, na kterých již střídmě využívá elektorniku. Později, po odchodu Andrey Landovské, skupina vystupovala se zpěvačkou Alicí Holubovou (Hradišťan), ale v posledních letech se odmlčela úplně. Vystoupení na Hradeckém slunovratu bude jejím prvním konertem po pauze.

Novinkou je také vystoupení skupiny Květy s projektem YM. V jeho rámci se všichni tři členové současné sestavy rozhodli napsat a natočit celé album v jednom pro Květy netypickém stylu. Zatímco folktronické album Ondřeje Kyase na své dokončení teprve čeká, v těchto dnech vycházejí alba Aleše Pilgra (elektropopové) a Martina Kyšperského (ve stylu country). A právě country desku Lorenzovi hoši, která měla svou úplnou premiéru v našem pořadu Jak se vám líbí, Květy s hostujícím Petrem Uvirou v Hradci nad Moravicí představí.

Hradecký slunovrat 2018 – Winter Edition se bude konat v Hradci nad Moravicí u Opavy 2. a 3. listopadu. Rozhovor s pořadateli Václavem Müllerem a Onřejem Oborným si můžete poslechnout v našem audioarchivu.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web