Mimořádné hudební projekty na zimním Hradeckém slunovratu

Mimořádné hudební projekty na zimním Hradeckém slunovratu

Vedle Luboše Pospíšila, skupiny Lights Off a interpretů slam poetry vystoupí na festivalu Hradecký slunovrat – Winter Edition dvě uskupení, ve kterých se představí dva známí autoři: Petr Linhart a Martin Kyšperský.

Petr Linhart sice vydal více nahrávek se skupinou Majerovy brzdové tabulky než sólových alb, alvšak v poslední době je známý především díky své „sudetské trilogii“ Sudéta, Autobus do Podbořan a Rozhledna. Letos mu také vyšlo album Milostné vzpomínky na Čp. 8 s písněmi kapely Čp. 8, v níž Linhart v první polovině 80. let hrál na kytaru. Velkou událostí letošního podzimu je však obnovení Majerových brzdových tabulek v nejslavnější sestavě, kterou vedle Linharta tvoří hráč na dechové nástroje Vít Kahle, violoncellista Antonín Bernard a zpěvačka Andrea Landovská. Skupina v tomto složené natočila například akustická alba Gabréta a Babí Jan a dále s hosty alba Ryba ryb a Pálava, na kterých již střídmě využívá elektorniku. Později, po odchodu Andrey Landovské, skupina vystupovala se zpěvačkou Alicí Holubovou (Hradišťan), ale v posledních letech se odmlčela úplně. Vystoupení na Hradeckém slunovratu bude jejím prvním konertem po pauze.

Novinkou je také vystoupení skupiny Květy s projektem YM. V jeho rámci se všichni tři členové současné sestavy rozhodli napsat a natočit celé album v jednom pro Květy netypickém stylu. Zatímco folktronické album Ondřeje Kyase na své dokončení teprve čeká, v těchto dnech vycházejí alba Aleše Pilgra (elektropopové) a Martina Kyšperského (ve stylu country). A právě country desku Lorenzovi hoši, která měla svou úplnou premiéru v našem pořadu Jak se vám líbí, Květy s hostujícím Petrem Uvirou v Hradci nad Moravicí představí.

Hradecký slunovrat 2018 – Winter Edition se bude konat v Hradci nad Moravicí u Opavy 2. a 3. listopadu. Rozhovor s pořadateli Václavem Müllerem a Onřejem Oborným si můžete poslechnout v našem audioarchivu.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web