Petr Linhart – písně z Rozhledny živě ve studiu

Nejúspěšnějším interpretem v naší hitparádě Kolem se toč za rok 2015 byl písničkář Petr Linhart. Výrazně zabodoval také v naší výroční anketě Album roku a jeho CD Rozhledna bylo nominováno na cenu Anděl. V pořadu Jak se vám líbí Petr Linhart tentokrát zahraje živě. Poslouchejte ve středu 27. dubna 2016 od 19.15.

Petr Linhart patří k našim nejlepším textařům, což ocenil například Jan Spálený, který jeho verše zhudebnil v roce 2010 na albu Zpráva odeslána. Ale má také pozoruhodný smysl pro melodii, což pro změnu zaznamenal textař Michal Horáček. Na jeho dvojalbu Český kalendář zpívali písně s Linhartovými nápěvy Jarda Svoboda a Wabi Daněk. Na svém třetím sólovém albu Petr pokračuje ve zhudebňování příběhů z pohraničních oblastí naší země. Z rozhledny, po které desku nazval, však dohlédneme i na vzdálené ostrovy.

Rozhledně předcházela alba Sudéta a Autobus do Podbořan a předtím dlouhá léta působení ve skupině Majerovy brzdové tabulky, která – souběžně s Linhartovým sólovým projektem – stále funguje. Úplně na počátku své hudební dráhy byl Petr Linhart členem karlovarské folkové skupině Čp. 8. K západním Čechám má mimochodem rodilý Kladeňan blízko dodnes. Patří mimo jiné do komunity lidí, kteří se zasloužili o zvelebení bývalého poutního místa Skoky u Žlutic (o mariánském chrámu napsal píseň Maria Stock).

Petr Linhart bude jedním z hostů oslav 1000 kol naší posluchačské hitparády Kolem se toč na festivalu Hradecký slunovrat 2016. Na naší scéně v Hradci nad Moravicí u Opavy vystoupí v sobotu 25. června.

 

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web