Zimní Hradecký slunovrat (nejen) s Lacem Deczim

Necelého půl roku po oslavách 1000 kol naší hitparády Kolem se toč se na zámek v Hradci nad Moravicí vrací festival Hradecký slunovrat. Jeho zimní varianta tentokrát přivítá Laca Decziho, Honzíky nebo projekt Circus Ponorka. Festival proběhne 5. listopadu 2016 a v pořadu Jak se vám líbí vás na něj pozveme 26. října od 19.15.

Hlavní hvězdou festivalu bude trumpetista Laco Deczi se svou kapelou Celula New York. Vedle jeho koncertu se návštěvníci festivalu mohou těšit na dokumentární film Pára nad řekou, který promítne rekonstruované kino v Hradci nad Moravicí.

Velmi očekávaný je také koncert jednočlenného orchestru Circus Ponorka, který tvoří skladatel, producent, herec, zpěvák a výjimečný kytarista Honza Ponocný. Můžete jej znát nejen ze spolupráce s mnoha slavnými muzikanty, ale také jako autora hudby k filmům Alice Nellis a výrazného herce (připomeňme například roli slepého bubeníka ve filmu Revival).

Nové album v Hradci představí skupina Expedice Apalucha. Baskytarista této kapely Jiří Pater, jinak též člen skupiny Ladě, se stane prvním muzikantem vystupujícím na všech dosud proběhlých zimních verzích Hradeckého slunovratu.

Ke kořenům blues diváky vrátí brněnská kapela The Weathermakers sdružená kolem Jana Fice. Vychutnat si budete moci delta blues hrané na nástroje vlastní výroby (manufaktura Red Bird Instruments). „Zaujali svojí až pouliční syrovostí, neučesaností. Připadá mi, že si nehrají na bluesmany (jak to často u evropských bluesmanů vídáme), ale že jimi opravdu jsou," napsal o The Weathermakers respektovaný odborník Ondřej Bezr.

Divácký úspěch jistě zaznamenají i The Honzíci. Skvostná trampská parodie, dotažená do nejmenších detailů. Vznikla díky neochotě pořadatelů na Portě v Řevnicích přečíst název skupiny The Weathermakers; ti pak muzikantům poradili, ať se příště jmenují nějak hezky česky, třeba Jeníčci. A tak se zrodili The Honzíci, esence všech trampských zvyklostí a klišé.

www.hradeckyslunovrat.cz

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web