WMCE v únoru 2022: Vítězí opět Italové

WMCE v únoru 2022: Vítězí opět Italové
2. února 2022 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Únorové pořadí hitparády World Music Charts Europe přineslo opět velkou nadílku nahrávek ze Středomoří. Tradičně úspěšní interpreti z jižní Itálie obsadili tentokrát rovnou čtyři místa v první dvacítce. Mezi nejlepšími alby světa zůstává i druhé sólové CD zpěvačky a violoncellistky Doroty Barové.

Na první místo v únorové hitparádě WMCE postupuje společná nahrávka italského houslisty a zpěváka Maura Duranteho a britského kytaristy a producenta Justina Adamse, známého jinak ze spolupráce s Robertem Plantem. Jejich album se jmenuje Still Moving. Duranteho někdejší kolegyně z kapely Canzoniere Grecanico Salentino Maria Mazzotta, klesá po dvou měsících z prvního místa na šesté se společným albem s francouzskou skupinou Pulcinella Grifone. Druhé místo obsadil výběr písní z jižní Itálie A Sud di Bella Ciao a nováčkem na 13. místě je italská zpěvačka Maria Moramarco s albem duchovních písní Stella Ariente.

Jižní Evropa však má v žebříčku zastoupení i na dalších pozicích. Na sedmém místě debutuje skupiny Alenti z Řecka s albem Jasmine, na 16. místě je mezinárodní španělská skupina Ogún Afrobeat s albem Unite a v žebříčku stále figuruje také kyperské trio Monsieur Doumani s albem Pissourin, tentokrát na 19. místě.

Ze sedmého místa na čtvrté postupuje ambiciózní projekt íránského skladatele Ehsana Matooriho Voices And Bridges, věnované perské poezii a její konfrontaci s verší dalších básníků z celého světa. Naopak velmi osobně laděnou instrumentální hudbu nabízí na svém albu Göç turecký skladatel a hudebník Cihan Türkoğlu.

Top 20: www.wmce.de

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web