Italové ovládli prosincový žebříček WMCE

Italové ovládli prosincový žebříček WMCE
1. prosince 2021 World music, Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Hned čtyři interprety z jižní Itálie najdeme v prosincovém žebříčku World Music Charts Europe. Vítězkou hlasování evropských rozhlasových redaktorů se stala Maria Mazzotta s albem Grifone, které natočila ve spolupráci s francouzskou skupinou Pulcinella.

Žebříček World Music Charts Europe (WMCE) sestavují jednou měsíčně hudební redaktoři z více než 40 evropských rozhlasových stanic. Oficiální pořadí se zveřejňuje v první den měsíce na internetové stránce www.wmce.de.

V prosincovém pořadí najdeme mimo jiné devět mezinárodních spoluprací, umělce ze sedmi zemí ze západní polokoule, hráče na africkou koru, moravské gajdy a estonské talharpy nebo dva jazzové pianisty. Především však hitparádu tentokrát zcela ovládli hudebníci z jižní Itálie.

Zatímco skupina Canzoniere Grecanico Salentino (CGS) s albem Meridiana opustila žebříček po dlouchých pěti měsících, v aktuálním pořadí najdeme se sólovými projekty jejího kapelníka a současnou i bývalou zpěvačku.

Mauro Durante, houslista a kapelník CGS, vstupuje na sedmé místo s albem Still Moving, které natočil v duu s britským producentem a kytaristou Justinem Adamsem, dlouholetým spolupracovníkem Roberta Planta.

Alessia Tondo, současná zpěvačka CGS, natočila letos sólové – velmi ženské a výrazně vokální – album Sita, s nímž vstupuje do hitparády na 20. místo. Osmnáctý je jihoitalský zpěvák Claudio Prima, známý například z orchestru La Répétition, a to s albem Enjoy, natočeným se smyčcovým souborem Seme.

Vítězkou prosincového žebříčku WMCE je Maria Mazzotta, italská zpěvačka, která v kapele CGS zpívala patnáct let. V současné době je na sólové dráze, v roce 2020 úspěšně bodovala se svým prvním samostatným albem Amoreamaro a tentokrát slaví úspěch ve spolupráci s francouzskou skupinou Pulcinella s albem Grifone.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web