Synkopy na kanapi: brazilský zpěvák Cláudio Jorge

Synkopy na kanapi: brazilský zpěvák Cláudio Jorge

Pořad v souvislostech


Synkopy na kanapi: Cládio Jorge
Audioarchiv
4. května 2022 World music, Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

V neděli 8. srpna 2022 si v pořadu Synkopy na kanapi představíme Cláudia Jorgeho, zpěváka z Brazílie, který nedávno oslavil 70. narozeniny. Hrát si budeme z alba Samba jazz, de raiz.

Brazilský zpěvák, kytarista a skladatel Cláudio Jorge oslavil v roce 2020 svým albem Samba Jazz, de raiz své 70. narozeniny. S nahrávkou zaznamenal velké úspěchy – dostal za ni Latin Grammy v kategorii Samba – a nyní se cíleně snaží oslovit také evropská rádia. Cláudio Jorge na svém albu představuje takzvaný samba jazz, tedy styl na pomezí samby a jazzu. Sám vyrůstal v Cachambi, na severním předměstí Ria de Janeira, kde se v 50., 60. a 70. letech nacházely velmi kvalitní taneční kluby. Jako mladý začínal ve skupině Joãa Nogueiry, který jako první začal v doprovodu samby používat bicí a basu.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web