Rádia se nebojíme – workshop Proglasu na Folkových prázdninách

21. července 2015 World music, Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Součástí Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou je obrovský festival tvůrčích dílen – výtvarných, tanečních, hudebních a dalších – Hnízdo múz. Letos má jeho program více než 200 položek. Jednou z nich bude ve čtvrtek 30. července 2015 setkání s redaktory Proglasu pod názvem Rádia se nebojíme.

Rozhlasovou dílnu Rádia se nebojíme připravují Luděk Strašák a Milan Tesař. Zájemci se mohou ve čtvrtek 30. července 2015 dopoledne na hlavním náměstí v Náměšti nad Oslavou seznámit s redaktorskou i technickou prací v rádiu. Výsledkem dílny může být desetiminutová reportáž, kterou si účastníci sami připraví. Redaktoři Proglasu budou hovořit o vedení rozhovoru a o základních novinářských žánrech. Ukážou techniku, se kterou v terénu pracují. Návštěvníci budou moci natočit krátkou anketu, rozhovor či recenzi koncertu, zpracovat ji a odnést si výsledek své práce na USB. Ukázku z produkce dílny Proglas odvysílá tentýž den odpoledne v rámci živého vysílání z Folkových prázdnin.

Z Folkových prázdnin budeme letos vysílat živě vůbec poprvé. Přímo z Náměště se vám ozveme ve středu 29. července v 15.05 a znovu ve čtvrtek 30. července v tutéž dobu.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web