Folkové prázdniny: Piers Faccini mezi psem a vlkem

10. července 2015 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Jedním z hostů Folkových prázdnin 2015 bude v Náměšti nad Oslavou anglický písničkář Piers Faccini. Vystoupí v rámci večera Odvaha písničkářů v pátek 31. července. Ve vysílání si jej představíme 22. července 2015 v 7.45 v rubrice Třikrát z Proglasu.

Piers Faccini, který rád mění koncertní sestavy, přijede do Náměště nad Oslavou s komorním projektem, ve kterém mu po boku stojí dlouholetý spoluhráč, italský bubeník Simone Prattico. Sám Faccini se doprovází na akustickuo kytaru, inspiruje se anglickým folkem, mississippským blues, italskou lidovou hudbou pizzica i hudbou západní Afriky.

Album Between Dogs and Wolves, z kterého bude vycházet jeho koncertní program, vydal v roce 2013. Loni mu vyšlo album Songs of Time Lost, nahrané v duu s francouzským violoncellistou Vincentem Segalem.

Piers Faccini se narodil v roce 1970 v Londýně anglické matce a italskému otci a velkou část dětství strávil ve Francii. Na londýnské scéně působí od roku 1997, nejprve jako člen skupiny Charley Marlow a od roku 2001 jako sólový písničkář. Jeho první album Leave No Trace vyšlo v roce 2004 u francouzské společnosti Label Bleu.

NyníHudební zastavení
Skladba: Missa brevis - Agnus Dei I & II; Autor: Palestrina Giovanni Pierluigi da; Dirigent: Phillips Peter; Soubor: The Tallis Scholars
19:00Večerní zíváček
19:15Jak se vám líbí
20:00Večerní zprávy Proglasu,...
20:15Vzdělávací cyklus
20:45Radio Vatikán
21:05Večerní chvály

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web