Folkové prázdniny: Piers Faccini mezi psem a vlkem

10. července 2015 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Jedním z hostů Folkových prázdnin 2015 bude v Náměšti nad Oslavou anglický písničkář Piers Faccini. Vystoupí v rámci večera Odvaha písničkářů v pátek 31. července. Ve vysílání si jej představíme 22. července 2015 v 7.45 v rubrice Třikrát z Proglasu.

Piers Faccini, který rád mění koncertní sestavy, přijede do Náměště nad Oslavou s komorním projektem, ve kterém mu po boku stojí dlouholetý spoluhráč, italský bubeník Simone Prattico. Sám Faccini se doprovází na akustickuo kytaru, inspiruje se anglickým folkem, mississippským blues, italskou lidovou hudbou pizzica i hudbou západní Afriky.

Album Between Dogs and Wolves, z kterého bude vycházet jeho koncertní program, vydal v roce 2013. Loni mu vyšlo album Songs of Time Lost, nahrané v duu s francouzským violoncellistou Vincentem Segalem.

Piers Faccini se narodil v roce 1970 v Londýně anglické matce a italskému otci a velkou část dětství strávil ve Francii. Na londýnské scéně působí od roku 1997, nejprve jako člen skupiny Charley Marlow a od roku 2001 jako sólový písničkář. Jeho první album Leave No Trace vyšlo v roce 2004 u francouzské společnosti Label Bleu.