Folkové prázdniny 2015 – O odvaze

15. dubna 2015 Aktuality, Folk, World music Autor: Milan Tesař

O odvaze. Tak zní hlavní téma letošního ročníku festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou. Festival, který letos slaví 30. narozeniny, bude letos probíhat od 25. července do 1. srpna. Proglas bude u toho.

Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou oslaví na konci července 2015 třicet let. Hlavní téma festivalu zní: O odvaze. Těšit se tedy můžete na odvážný program – spoustu interpretů, kteří v České republice ještě nehráli, nebo body programu připravené přímo pro tento festival. K jubileu bude ale patřit také pozvání některých výjimečných muzikantů, kteří již před lety na Folkových prázdninách hráli.

Třicátý ročník festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou se bude konat ve dnech 25. července – 1. srpna 2015. Pořadatelé připravují osm dní, jejichž atmosféru utváří nádherné prostředí náměšťského renesančního zámku, okolí řeky Oslavy za barokním Špitálkem, velké množství výtvarných, tanečních a hudebních dílen, skvělé večerní a noční koncerty, ale především vzájemná vstřícnost všech návštěvníků.

Dění v Náměšti budeme i letos mapovat. Zúčastníme se (v osobě Milana Tesaře) odborného dvoudenního kolokvia, jistě pro vás na festivalu natočíme spoustu zajímavých rozhovorů a o dění budeme referovat zde na webu. Kromě toho však letos poprvé chystáme živé studio z Náměště a těšit se můžete i na rozhlasový workshop přímo v Náměšti. Podrobnosti přineseme.

www.folkoveprazdniny.cz

NyníRanní chvály
Píseň: Engem úgy veszel körül/I’m Surrounded By You (2022); Interpret: Meszecsinka; Album: Meszecsinka: Árnyék/Shadow
06:20Duchovní slovo
06:25Ranní proud
06:45Ranní zíváček
07:00Zprávy ČRo Plus
07:10Ranní proud
07:45Hudební kompas

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Coffee to Help

coffee-to-help_cukr_obalCDPoslechněte si rozhovor se skupinou Coffee to Help z Rakovníka.

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web