Folkové prázdniny 2015 – O odvaze

15. dubna 2015 Aktuality, Folk, World music Autor: Milan Tesař

O odvaze. Tak zní hlavní téma letošního ročníku festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou. Festival, který letos slaví 30. narozeniny, bude letos probíhat od 25. července do 1. srpna. Proglas bude u toho.

Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou oslaví na konci července 2015 třicet let. Hlavní téma festivalu zní: O odvaze. Těšit se tedy můžete na odvážný program – spoustu interpretů, kteří v České republice ještě nehráli, nebo body programu připravené přímo pro tento festival. K jubileu bude ale patřit také pozvání některých výjimečných muzikantů, kteří již před lety na Folkových prázdninách hráli.

Třicátý ročník festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou se bude konat ve dnech 25. července – 1. srpna 2015. Pořadatelé připravují osm dní, jejichž atmosféru utváří nádherné prostředí náměšťského renesančního zámku, okolí řeky Oslavy za barokním Špitálkem, velké množství výtvarných, tanečních a hudebních dílen, skvělé večerní a noční koncerty, ale především vzájemná vstřícnost všech návštěvníků.

Dění v Náměšti budeme i letos mapovat. Zúčastníme se (v osobě Milana Tesaře) odborného dvoudenního kolokvia, jistě pro vás na festivalu natočíme spoustu zajímavých rozhovorů a o dění budeme referovat zde na webu. Kromě toho však letos poprvé chystáme živé studio z Náměště a těšit se můžete i na rozhlasový workshop přímo v Náměšti. Podrobnosti přineseme.

www.folkoveprazdniny.cz

NyníHudební siesta – 2. část
Skladba: Koncert  E dur pro kytaru a smyčce - Larghetto; Autor: Kohout Karel; Dirigent: Vronský Petr; Sóla: Bláha Vladislav - kytara; Soubor: Státní filharmonie Brno
13:30Knihovnička
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí
15:05Písně
15:15Jak se vám líbí

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web