Folkové prázdniny 2015 – O odvaze

15. dubna 2015 Aktuality, Folk, World music Autor: Milan Tesař

O odvaze. Tak zní hlavní téma letošního ročníku festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou. Festival, který letos slaví 30. narozeniny, bude letos probíhat od 25. července do 1. srpna. Proglas bude u toho.

Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou oslaví na konci července 2015 třicet let. Hlavní téma festivalu zní: O odvaze. Těšit se tedy můžete na odvážný program – spoustu interpretů, kteří v České republice ještě nehráli, nebo body programu připravené přímo pro tento festival. K jubileu bude ale patřit také pozvání některých výjimečných muzikantů, kteří již před lety na Folkových prázdninách hráli.

Třicátý ročník festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou se bude konat ve dnech 25. července – 1. srpna 2015. Pořadatelé připravují osm dní, jejichž atmosféru utváří nádherné prostředí náměšťského renesančního zámku, okolí řeky Oslavy za barokním Špitálkem, velké množství výtvarných, tanečních a hudebních dílen, skvělé večerní a noční koncerty, ale především vzájemná vstřícnost všech návštěvníků.

Dění v Náměšti budeme i letos mapovat. Zúčastníme se (v osobě Milana Tesaře) odborného dvoudenního kolokvia, jistě pro vás na festivalu natočíme spoustu zajímavých rozhovorů a o dění budeme referovat zde na webu. Kromě toho však letos poprvé chystáme živé studio z Náměště a těšit se můžete i na rozhlasový workshop přímo v Náměšti. Podrobnosti přineseme.

www.folkoveprazdniny.cz

NyníHudební siesta
Skladba: Básník a múza, pro housle, vcllo a orchestr opus 132; Autor: Saint-Saëns Camille; Dirigent: Eschenbach Christoph; Sóla: Isserlis Steven - violoncello, Bell Joshua - housle; Soubor: Symfonický orchestr NDR
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...

První výsledky ankety Album roku 2021

bokova_prometheusPředstavujeme 11. až 20. místo výroční ankety Proglasu o Album roku 2021.

Regiony

Regiony

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web