Třikrát z Proglasu: Claudio Prima z Itálie

Třikrát z Proglasu: Claudio Prima z Itálie

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Claudio Primo
Audioarchiv
17. listopadu 2021 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Ve čtvrtek 18. listopadu 2021 si v ranní rubrice Třikrát z Proglasu představíme italského hudebníka a zpěváka Claudia Primu a jeho album Enjoy. 

Claudio Prima je členem nebo kapelníkem několika italských nebo mezinárodních skupin, často na pomezí žánrů. Znát jej můžeme například ze skupiny BandAdriatica nebo z orchestru La Répétition, který kombinuje středomořskou a africkou hudbu. Claudio Prima hraje na malý italský knoflíkový akordeon zvaný organetto, zpívá a skládá hudbu, učil se také na klavír a na tradiční italské perkuse. Na odborné bázi se zabývá bicími nástroji a především rámovými bubny celého světa, spolupracuje také s různými hudebními a divadelními institucemi a vyučuje hru na diatonický akordeon a tamburínu v italském Lecce. Nové album s názvem Enjoy Claudio Prima nahrál se smyčcovým kvartetem Seme a s hráčem na perkuse Vitem de Lorenzim.

https://soundcloud.com/user-272841100/enjoy

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web