Italská zpěvačka Alessia Tondo vydává sólové album

Italská zpěvačka Alessia Tondo vydává sólové album

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Alessia Tondo
Audioarchiv
28. října 2021 Folk, Aktuality, World music Autor: Milan Tesař

Alessia Tondo, zpěvačka úspěšné jihoitalské skupiny Canzoniere Grecanico Salentino, vydává sólové album Sita. Představíme si je v ranním pořadu Třikrát z Proglasu v pondělí 1. listopadu 2021.

Zpěvačku Alessiu Tondo známe především z mimořádně úspěšné jihoitalské skupiny Canzoniere Grecanico Salentino, která letos v létě vydala nové album Meridiana. Nyní však Alessia přichází také se svou sólovou nahrávkou, nazvanou Sita. Sita je ženská postava, která je pro zpěvačku zároveň symbolem touhy po uzdravení a snahy o očištění duše od zla. Zpěvačka z Apulie v jižní Itálii začínala svou dráhou jako velmi mladá s místní reggae kapelou, se kterou vyhrála cenu za nejlepší album nazpívané v dialektu. Jako velmi mladá si také zazpívala duety například s africkými hudebníky Bombinem a Angelique Kidjo. V roce 2006 založila vlastní kapelu Triace, dál se věnovala reggae, v letech 2006–11 byla členkou Orchestra popolare Italiana a zpívala také v opeře. Od roku 2015 je členkou skupiny Canzoniere Grecanico Salentino, ve které se podílí i na autorství písní.

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web