Invisible System – chystáme rozhovor

Invisible System – chystáme rozhovor
2. ledna 2020 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Vedle českých a slovenských hudebníků vám budeme i v roce 2020 v pořadu Jak se vám líbí dále představovat také špičkové muzikanty ze světa. Jedním z nich bude Dan Harper, anglický producent, který vystupuje pod uměleckým jménem Invisible System. Jeho fúzi rockové a elektronické hudby a tradiční hudby z Mali si představíme 6. března.

Invisible System je umělecké jméno, které pro své projekty inspirované africkou hudbou používá britský producent Dan Harper. Život a kulturu černého kontinentu měl možnost poznat hodně zblízka. Nějakou dobu působil jako humanitární pracovník v Mali, kde se i oženil. Poté žil několik let v Etiopii, kde se jako producent věnoval fúzi místní hudby s rockem a západními tanečními styly – z tohoto období vytěžil tři úspěšná alba a několik dalších nahrávek. Po etiopském období se nakrátko vrátil do Mali, do oblasti, z níž pochází jeho žena, a věnoval se nahrávání místních griotských hudebníků a také zpěváků – už renomovaných (Sidi Touré) i pro Evropu dosud neobjevených. Výsledkem této práce bylo nejprve instrumentální album Bamako Session a na ně nyní Harper navázal titulem Dance to the Full Moon.

Na něm nechává promlouvat nástroje a hlasy maliských hudebníků, ke kterým sám dohrál další nástroje (kytary, baskytaru, syntezátory) a na starosti měl též mix a mastering nahrávky. Album vzniklo díky grantu, který financoval Harperův pobyt v Africe i následnou posprodukci, která se odehrávala na dálku mezi Anglií a Afrikou.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web