Chystáme rozhovor s brazilskou zpěvačkou Guai

Chystáme rozhovor s brazilskou zpěvačkou Guai
9. června 2019 World music, Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Připravujeme pro vás telefonický rozhovor s velkým objevem brazilské hudební scény, zpěvačkou Guai. Vysílat jej budeme 6. července. Už 10. června v 7.45 vám tři písně z jejího alba Dama de paus pustíme v rubrice Třikrát z Proglasu.

Zpěvačka Guai, vlastním jménem Karol Guaitolini, vychází z tradiční brazilské hudby, ze swingu a dalších žánrů. Je držitelkou řady brazilských hudebních cen a na svém prvním sólovém albu Dama de Paus zve posluchače na výlet do historie brazilské populární hudby. I když se jedná o hudbu taneční a odpočinkovou, Guai se zajímá i o společenské dění kolem sebe. Předloni – rozčarovaná z aktuální politické situace v Brazílii – odešla načas žít do Portugalska. Nyní tráví část svého času v Evropě a část opět ve své vlasti. Zvláště na současného prezidenta Jaira Bolsonara se však dívá velmi kriticky a vnímá jej jako člověka, který silně rozděluje společnost.

Na 6. července chystáme se zpěvačkou Guai telefonický rozhovor, ve kterém s ní budeme hovořit nejen o její hudbě – včetně chystaného nového alba –, ale právě také o rozjitřené náladě v současné Brazílii i o tom, jak se jako cizinka cítí v Evropě. Guai nám také řekla, že se velmi těší, až dostane pozvání na nějaký koncert nebo festival k nám do Česka.

Rozhovor s Worship Central

worship-centralPoslechněte si rozhovor s britskou křesťanskou kapelou Worship Central.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Rickem Derringerem

DerringerRickPoslechněte si rozhovor s americkým kytaristou Rickem Derringerem.

Nemůžu popadnout tvůj dech

spaleny_nemuzu-popadnoutDoporučujeme nové album Jana Spáleného a skupiny ASPM Nemůžu popadnout tvůj dech.

Album roku 2018

zambosi_louvreLouvre skupiny Žamboši albem roku 2018.

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music