Brazilectra rozezní Prahu

19. dubna 2009 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Představujeme dalšího účinkujícího, který přijede do Prahy v rámci letošní přehlídky Respect. Nizozemská skupina Zuco 103, která se věnuje stylu brazilectra, vystoupí v Paláci Akropolis 2. června.

Hlavní program festivalu Respect se bude konat v Praze na ostrově Štvanice ve dnech 26. a 27. června a jednou z hlavních hvězd bude švýcarský trumpetista Eric Truffaz se svým indickým projektem Benares. Součástí festivalu jsou však také dva doprovodné programy: koncert brazilského akordeonisty Renata Borghettiho 12. května a koncert nizozemské skupiny Zuco 103, který proběhne v Paláci Akropolis 2. června.

V propagačních materiálech pořádající agentury Rachot stojí:

„Jedna z nejkvalitnějších živých kapel na současné nizozemské hudební scéně. Do hudební historie se Zuco 103 zapsali jako zakladatelé tzv. brazilectra – směsice jazzu, brazilské hudby a elekroniky, obohacené dalšími hudebními vlivy. Skupina jako první zkombinovala sambu se samplovanou taneční hudbou a předčí v této oblasti všechny rutinní fúze. Zuco 103 staví na energii živého bubeníka Stefana Krugera z Nizozemska, německého klávesového kouzelníka Stefana Schmida a na ohnivých vokálech zpěvačky Lilian Vieiry z Rio de Janeira. V koncertní podobě je trio navíc posíleno o kytaristu, basistu a perkusistu. Jejich současný repertoár je směsicí acid jazzu, brazilské hudby a elektroniky, okořeněnou navíc o dub, drum’n’bass a vlivy z Kuby a Etiopie.   

Do Prahy se skupina vrací představit aktuální album After the Carnaval, které natočila v Riu de Janeiru a na němž hostuje kytarista a banjista Sergio Cavazzioli a perkusista Marcos Suzano. Hudba konstelace Zuco 103 překypuje energií a její koncerty zaručují nezapomentutelný zážitek.“

NyníOdpolední proud
Píseň: Bohudík a Bohužel (2022); Interpret: Třešňák Vlastimil; Album: Třešňák Vlastimil & Temporary Quintet: Kiks
16:00Slyšte, lidé!
17:00Zprávy
17:10Barvínek
17:55Myšlenka na den
18:00Mše svatá
18:35Hudební zastavení

Rozhovor s Liborem Šmoldasem

smoldas_sorry-milesPoslechněte si rozhovor s kytaristou Liborem Šmoldasem o albu Sorry, Miles!

Regiony

Regiony

Hudební knihovnička 2026

linhart_autobus-do-sudetPoslechněte si náš přehled nových knih o hudbě a hudebnících. 

Umlčené písně Yiddish Glory

yiddish-Glory_Silenced-songsVyšlo druhé album projektu Yiddish Glory. 

Sea of Wood – vydavatelství z Číny

Sea-of-Wood_Debell_Manhu_WOMEX2025Chystáme pořad o čínském vydavatelství Sea of Wood. 

Darujte Proglas!