Další návštěva z Brazílie: Márcio Faraco

26. března 2012 Aktuality, World music Autor: Milan Tesař

Zatímco v dubnu přijede do Prahy brazilská zpěvačka CéU, začátkem května u nás bude koncertovat její krajan, zpěvák Márcio Faraco. Jeho koncert proběhne v Divadle u hasičů v Praze 9. května 2012.

Márcio Faraco se narodil v Alegrete, malém městečku na jihu Brazílie. V sedmi letech už dobře znal mnohé kultury, které jeho bohatá země skýtá, a to díky práci a častým přesunům svého otce. Navzdory nucenému kočovnému životu si mladý Márcio osvojil většinu žánrů tradiční brazilské hudby, jakými jsou třeba samba, bossa nova, choro a baião.

V 16 letech zahájil svou uměleckou dráhu a sklízel úspěchy především na regionálních festivalech. Nedostatek zakázek a příležitostí ke skládání ho však přiměl opustit vlast a odstěhovat se v roce 1991 do jižní Francie. Odešel se svou francouzskou manželkou, kterou potkal v Riu o pár let dříve.

Později se přestěhoval do Paříže, kde postupně vydal několik alb. Jedno z nejoceňovanějších, Um Rio z roku 2008, se stalo v Paříži symbolem brazilské bossanovy v roce, kdy se slavilo 50 let tohoto žánru.

(Podle stránek koncertního cyklu Jazz Meets World, kráceno)

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web