Další návštěva z Brazílie: Márcio Faraco

26. března 2012 Aktuality, World music Autor: Milan Tesař

Zatímco v dubnu přijede do Prahy brazilská zpěvačka CéU, začátkem května u nás bude koncertovat její krajan, zpěvák Márcio Faraco. Jeho koncert proběhne v Divadle u hasičů v Praze 9. května 2012.

Márcio Faraco se narodil v Alegrete, malém městečku na jihu Brazílie. V sedmi letech už dobře znal mnohé kultury, které jeho bohatá země skýtá, a to díky práci a častým přesunům svého otce. Navzdory nucenému kočovnému životu si mladý Márcio osvojil většinu žánrů tradiční brazilské hudby, jakými jsou třeba samba, bossa nova, choro a baião.

V 16 letech zahájil svou uměleckou dráhu a sklízel úspěchy především na regionálních festivalech. Nedostatek zakázek a příležitostí ke skládání ho však přiměl opustit vlast a odstěhovat se v roce 1991 do jižní Francie. Odešel se svou francouzskou manželkou, kterou potkal v Riu o pár let dříve.

Později se přestěhoval do Paříže, kde postupně vydal několik alb. Jedno z nejoceňovanějších, Um Rio z roku 2008, se stalo v Paříži symbolem brazilské bossanovy v roce, kdy se slavilo 50 let tohoto žánru.

(Podle stránek koncertního cyklu Jazz Meets World, kráceno)

První výsledky ankety Album roku 2021

bokova_prometheusPředstavujeme 11. až 20. místo výroční ankety Proglasu o Album roku 2021.

Regiony

Regiony

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web