Třikrát z Proglasu: belgický trumpetista Frankinet

Třikrát z Proglasu: belgický trumpetista Frankinet

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Marc Frankinet
Audioarchiv
11. září 2022 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Belgického trumpetistu Marca Frankineta a jeho album In A Little Provincial Town si představíme v ranní rubrice Třikrát z Proglasu v úterý 13. září 2022.

Belgický trumpetista Marc Frankinet získal v rodné Belgii mnoho ocenění, a to už v době svých studií na konzervatořích v Lutychu a Bruselu. Začínal jako hráč klasické hudby ve filharmonii v Lutychu a přes improvizovanou a soudobou klasickou hudbu se dostal k jazzu. Byl členem několika kapel a postupně rozvíjí svou vlastní hudební tvář jako skladatel a vedoucí autorských projektů. Hraje v duu s pianistou Georgese Hermansem nebo v triu, ve kterém je doprovází kontrabasista Jean-Louis Rassinfosse. S úplně jinou sestavou trumpetista nahrál své nejnovější album. Na kytaru v této kapele hraje Jacques Pirotton, na basu Benoit Vanderstraeten a na bicí Antoine Cirri.

Profil alba In A Little Provincial Town můžete navštívit na stránkách vydavatelství: https://homerecordsbe.bandcamp.com/album/in-a-little-provincial-town.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web