Třikrát z Proglasu: belgická skupina Wör

Třikrát z Proglasu: belgická skupina Wör

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Wör
Budeme vysílat

Třikrát z Proglasu: Elida Almeida
Třikrát z Proglasu: Sartoris & Bonaventura
Třikrát z Proglasu: Smith & Bulatkin
Vysílali jsme

Třikrát z Proglasu: Tom Hodge & Floex
Třikrát z Proglasu: Massimo Dona
Třikrát z Proglasu: Jaroslav Samson Lenk
Audioarchiv
24. června 2021 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Skupina Wör, která hraje lidové melodie z Belgie, vydala nové album About Towers. Představíme si je v pátek 25. června v ranní rubrice Třikrát z Proglasu.

Instrumentální skupina Wör je stálicí belgické hudební scény. Tvoří ji Fabio Di Meo, který hraje na barytonový saxofon, dále Jeroen Goegebuer na housle, mandolínu a banjo, Pieterjan Van Kerckhoven na dudy, saxofon a klavír, Bert Ruymbeek na akordeon a Jonas Scheys na kytaru a kontrabas. Kapela má na svém kontě nominaci na nejlepší živou kapelu v rámci Flanderských hudebních cen a na svém novém albu About Towers představuje tradiční belgickou hudbu upravenou pro své originální nástrojové obsazení.

Když před několika lety tato skupina vystoupila na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou, v programovém zpravodaji festivalu se o ní psalo: „Starou hudbu tito Vlámové posílají dál s příměsí jazzu, folku a irské melodičnosti. Navíc s neobvyklými nástroji.“ Album About Towers vyšlo v lednu 2021 a v dubnu se jako novinka dostalo na 13. místo hitparády World Music Charts Europe.