Transitus Irregularis hraje zhudebněné básně Filipa Dvořáka

Transitus Irregularis hraje zhudebněné básně Filipa Dvořáka
4. srpna 2022 Folk, Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Skupina Transitus Irregularis se pohybuje na pomezí mezi barokní a jazzovou hudbou. Na svém kontě má album zhudebněných básní Bohuslava Reynka Pod prahem svítá, ale věnuje se i původní instrumentální tvorbě. V roce 2021 skupina vydala nové album Stromořadí, které vyšlo jako součást sbírky básní jejího člena, cembalisty Filipa Dvořáka, a obsahuje jeho zhudebněné verše. O albu, o kapele a o skladatelích s ní spojených hovoříme s Filipem Dvořákem a s houslistkou a zpěvačkou Ninou Marinovou.

Skupina Transitus Irregularis na sebe poprvé výrazněji upozornila před deseti lety album Pod prahem svítá se zhudebněnými básněmi Bohuslava Reynka. I nové album Stromořadí obsahuje zhudebněnou poezii, ale tentokrát je autorem veršů přímo jeden z členů skupiny, hráč na cembalo Filip Dvořák. Vedle něj kapelu tvoří už zmíněná zpěvačka a houslistka Nina Marinová, dále kytarista Miroslav Nosek a violoncellista Jan Keller. Na albu navíc jako hosté zpívají Jakub Štorek a Amálie Dvořáková. Všichni členové skupiny Transitus Irregularis jsou vystudovaní hudebníci a většina z nich se věnuje jak vážné, tak jazzové nebo experimentální hudbě. Ostatně kapela Transitus Irregularis se svým zvukem pohybuje na pomezí barokní hudby a jazzu.

Poslechněte si rozhovor s Ninou Marinovou a Filipem Dvořákem, který jsme v premiéře vysílali v únoru 2022.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web